„Bylo to hodně ovlivněné tím, že máme čtyři kluky zraněné, zapojí se za jeden až dva týdny. Dva měli v práci odpolední směnu a jeden je nemocný,“ vysvětlil trenér Stonavy Tomáš Mančař nucené absence v jednadvacetičlenném kádru. „Věčorek je po operaci nohy, se zraněním kotníku pořád bojuje Chumchal, Koďousek má výron a Fizek se ještě doléčuje,“ připomenul čtyři dlouhodobé marody.

Úvod zimní přípravy tradičně patří hlavně fyzičce. „Teď se primárně zaměřujeme na sílu, začínáme nabírat kondici a postupně trošku i objem herní a vytrvalostní,“ prozradil Tomáš Mančař s tím, že se nejedná jen o běhání.

„To v žádném případě. Mám rád, když je tým fyzicky dobře připravený, ale nejsme atleti, abychom běhali maratony a velké vytrvalostní okruhy. Potřebujeme nabrat kondici takovou, jakou fotbal vyžaduje, což je střídavá zátěž. Tomu teď přizpůsobujeme tréninky a chceme, aby to kluky i bavilo,“ vysvětlil trenér Stonavy.

„Příprava je hodně kombinovaná a provázaná s míčem, například kondiční střelba s překážkami, aby zase zpět nabrali sílu do nohou,“ přiblížil kouč současný program týmu. Jeho součástí je od 18. ledna do 21. ledna také soustředění v Horní Lomné.

Jak se během zimy změnil hráčský kádr Stonavy?

„Odešel nám jen střeďák Denis Siekiera, který dostal nabídku z Rakouska, jinak všichni zůstali pohromadě,“ pochval si Tomáš Mančař. „Do přípravy se zapojil i Jakub Hejda, který měl velké problémy se zády, a po zranění se vrátil Martin Šiška. Od začátku znovu trénuje i Lukáš Graňák, který toho na podzim kvůli osobním důvodům moc neodehrál,“ připomenul kouč čtyři staronové tváře v týmu. „V řešení je ještě náhrada za Siekieru,“ nevyloučil možné posílení.

Jarní část krajského přeboru by měla odstartovat 17. kolem o víkendu 16. a 17. března. Do té doby má Stonava v plánu odehrát na umělé trávě v Horní Suché šest přípravných utkání. Začne v sobotu 27. ledna s lídrem divize z Hlubiny, následovat budou duely s TJ Bystřice (3. 2.), TJ Řepiště (7. 2.), Slovanem Záblatí (17. 2.), SK Horní Suchá (24. 2.) a TJ Unie Hlubina B (2. 3.).