K postupu jim nakonec chyběl jediný bod, o který skončili druzí za Bystřicí. Svěřenci trenéra Karla Sochory totiž v závěrečných kolech utrpěli dvě nepříjemné porážky, které vlastně rozhodly. Nejprve ve Smilovicích 1:3 a hned nato v prestižním derby doma s Albrechticemi 1:2.

Stonavští přitom v ostře sledovaném utkání po brance Žebroka vedli, jenže v závěrečné dvacetiminutovce dostali dvě branky a padli. „Albrechtice si to za druhý poločas zasloužily. Byly lepší a přehrávaly nás,“ uznal kvality Baníku Sochora. „Tam se to celé rozhodlo,“ komentoval rozhodující ztrátu na vedoucí Bystřici Sochora.

Jeho svěřencům už nepomohly ani závěrečné výhry 3:1 v Hrabové a 5:2 nad Dobrou. Přesto Stonava považuje uplynulou sezonu za úspěšnou. „Trošku to sice mrzí, chtěli jsme soutěž vyhrát, ale takový je sport. Před sezonou bychom druhé místo brali všemi deseti,“ uznal trenér.

Stonava v sezoně vyhrála šestnáct duelů. „Až na menší výpadky jsem opravdu spokojený. Dávali jsme hodně gólů a odehráli jsme pěkné zápasy,“ pochválil své svěřence Sochora, který se Stonavou zabojuje o postup i v příští sezoně. „Ale víte, jak to je. Nechytnete začátek, přijdou zranění a vše může být jinak,“ dodal.

Do Stonavy už přišli dva hráči z Šenova a jedná se i o dalších posilách. „Ještě řešíme útočníka. Kádr určitě neoslabí,“ dívá se k příštímu ročníku kouč Stonavy.

Uvědomuje si však, že jeho tým bude muset zapracovat na fyzičce, kvůli níž zejména na jaře ztratil několik dobře rozehraných partií. „Fotbalově jsou na tom kluci dobře, na fyzické kondici ale musíme zamakat,“ uzavřel Sochora.