Na kontě mají 12 bodů, ale pouze třináct vstřelených branek. „Koncovka nás trápí,“ přiznal trenér týmu Karel Sochora. „Na tréninku střelbu pilujeme, snažíme se, aby to hráči přenesli do zápasu, ale chce to trochu více klidu a chladnější hlavu,“ nabádá kouč Stonavy.

Postavení jeho týmu v tabulce ovlivňuje mizerný začátek do sezony. Z prvních pěti kol vyhráli Stonavští jen jednou.

Pak sice smetli v domácím prostředí silný Jablunkov, kterému nasázeli pět branek, ale od té doby už v žádném zápase nedali více než jeden gól.

Sochorovi svěřenci po výhře nad Jablunkovem vyhráli 1:0 ve Vratimově, poté ale stejným výsledkem prohráli doma derby s Orlovou. Gól přitom dostali až v úplném závěru utkání. „Byli jsme lepší, ale bohužel jsme prohráli,“ mrzí ještě dnes Sochoru. V dosud posledním kole remizovali Stonavští 1:1 v Bystřici. „Přitom jsme mohli jen během první půle dát tři góly,“ litoval znovu trenér.

Stonavu sráží mizerná produktivita.Zdroj: Tomáš Januszek

Přes to všechno udělali fotbalisté Stonavy oproti začátku sezony několik kroků směrem dopředu. „Herně jsme se jednoznačně zvedli a noví kluci si na sebe zvykli,“ těší Sochoru. „Jenže když hrajeme dobře a nedáme góly, tak si za to nic nekoupíme,“ vrátil se obratem k neproměňování šancí. Ty už stály mužstvo dobrých šest sedm bodů, díky kterým mohlo hrát na špici tabulky společně s Bystřicí.

Stonavu na podzim čekají ještě zápasy se Smilovicemi, velké derby s Albrechticemi, a nakonec duely s Hrabovou a Dobrou. „Budu spokojený, když budeme mít dvacet bodů. Doma musíme dvakrát vyhrát, a pokud se udělá i výhra venku, tak budu podzim hodnotit přece jen kladně,“ říká Sochora. „Pokud to bude méně, budu naopak zklamaný, protože mančaft má na víc,“ uvědomuje si.

Ve Stonavě by měli na jaře pokračovat Žebrok a Ristovský. Navíc by se měl po zranění vrátit do sestavy i Martykán. „Do kádru bych jinak moc sahat nechtěl, má totiž svou kvalitu,“ věří trenér svému týmu.