Oba soupeře dělilo před vzájemným soubojem v tabulce pět bodů, které Těšín ztrácel na Petrovice. Ty k utkání přijely značně oslabené – trenér Dušan Kohút se musel obejít bez Jana Urbana, Josefa Hoffmanna či Daniela Hanuska. „Chyběli nám dost,“ přiznal po zápase Kohút. „Hanuskovy góly, Hoffmannům přehled ani Urbanova zkušenost tam zkrátka nebyly,“ dodal.

Přesto si Lokomotiva v průběhu zápasu vytvořila řadu šancí. „Myslím, že i těmi změnami jsme soupeře zaskočili a celé utkání jsme byli trochu lepší,“ řekl Kohút.

Hodně aktivně však hráli i domácí, ti ale naráželi na svůj problém z posledních zápasů. „Umíme se dostat do šancí, trápíme se ale s jejich realizací,“ poukázal těšínský kouč Lubomír Luhový na špatnou koncovku svých svěřenců.

Klíčový moment celého utkání nastal na začátku druhé půle. Po zákroku na Paducha Lokomotiva kopala penaltu, ke které se postavil Kubišta. S nabídnutou šancí ale naložil bídně a gólman Pecha míč bez větších problémů chytil. Prakticky z protiútoku pak domácí rozhodli.

„Nabádal jsem hráče, ať si více dovolují, ať zkouší individuální akce,“ uvedl Luhový, kterého poslechl Folwarczny, jenž po krásném průniku předložil míč na Vlachoviče a ten už neměl problém doklepnout balon do sítě – 1:0. „Vynikající řešení,“ pochválil celou akci kouč domácích.

Petrovice se tlačily za vyrovnáním, měly několik šancí, ani jednu z nich však nedotáhly do zdárného konce. „Na to, že jsme byli oslabení, tak jsme odehráli slušný zápas. Ale za to si nic nekoupíme, body jsou pryč,“ mrzela prohra trenéra Lokomotivy Kohúta. „Zato my jsme měli rozhodnout už dříve, mohli jsme přidat další góly, ale ta koncovka…“ komentoval utkání z domácího pohledu Luhový.

Těšínský kouč však nakonec odcházel spokojenější než jeho protějšek. A po závěrečném hvizdu ještě ocenil výkon zkušeného Sostřonka. „Všem ukázal, jak se má hrát. Bojoval, makal a odvedl svůj nejlepší výkon v sezoně,“ smekl před domácím kapitánem po vítězném derby, v němž rozhodčí rozdali celkově sedm žlutých karet, z toho pět na domácí straně. „Vyhrocené to ale nebylo. Že by se to na hřišti kopalo, to rozhodně ne,“ uzavřel páteční utkání Kohút.

FK Český Těšín – Lokomotiva Petrovice 1:0 (0:0)

Branka: 54. Vlachovič. Rozhodčí: Dedek – Šujan, Šabacký. ŽK: 5:2. Diváci: 100.

Český Těšín: Pecha – Bujok, Bolek, Matuszek, Byrtus – Michalisko (63. Krucina),  Sostřonek, P. Šiška, Folwarczny (74. J. Zogata) – Siekiera, Vlachovič. Trenér: Luhový.

Petrovice: Majerczyk – Reichl, Gill, Gatnar (78. M. Šiška), Chwastek – Kubišta, Makula, Alman, Paduch (58. Kuljovský) – Ostáš, Sikora. Trenér: Kohút.