Frenštát bojuje s Polankou o celkové vítězství v soutěži. Zato Český Těšín má splněno. Je osmý, bez nadějí na postup, bez strachu ze sestupu. „Jsme v klidných vodách, snažil jsem se kluky nějak namotivovat, ale domácí byli lepší a zasloužili si vyhrát,“ uvedl hostující kouč Lubomír Luhový.

Těšínští si už v šesté minutě nepohlídali standardní situaci a Farský otevřel skóre. „To byla voda na jejich mlýn,“ řekl kapitán hostů Michal Sostřonek. Frenštát předvedl kombinační nátlakovou hru a Český Těšín byl celý první poločas pod tlakem.

Domácí přidali druhý gól a navíc neproměnili penaltu, kterou přesně vystihl gólman Pecha. „Mohlo to být více než o dva góly,“ uvědomoval si sílu soupeře Sostřonek.

Do druhého poločasu Český Těšín vstoupil lépe, jenže znovu rychle inkasoval a bylo prakticky po zápase. „Jsou první a zaslouženě. Mají dobrou ofenzivu, nám se nepodařilo eliminovat jejich hru,“ říkal po zápase smířený Luhový.

V závěrečné desetiminutovce nejprve domácí zvýšili na 4:0 a poté ještě kosmeticky upravil skóre těšínský Šiška. „Dnes jsme se tolik o výsledek nervali,“ uzavřel porážku Luhový.

Další zápas si Těšín doma předehrává s Břidličnou (od 17 hodin) už v pátek!

Beskyd Frenštát p. R. – FK Český Těšín 4:1 (2:0)

Branky: 28. a 82. Klimpar, 52. Walder, 6. Farský – 86. Šiška. Rozhodčí: Viščor – Lalík, Picmaus. ŽK: 0:2. Diváci: 250.

Český Těšín: Pecha – Bujok, Bolek, Sostřonek, Byrtus – Šiška, S. Zogata, Michalisko (62. Krucina), Folwarczny – Siekiera, Vlachovič (62. J. Zogata). Trenér: Luhový.