O víkendu hráli svěřenci trenéra Petra Joukla v Břidličné a nezanechali tam špatný dojem. „Máme za sebou herně slušný zápas. K naší smůle byl výsledkově opět špatný, ale kluky mohu za výkon pochválit,“ pravil úvodem Joukl, který sám mužstvu pomáhá v obraně.

„Ten výsledek totiž dost zkresluje, protože poslední tři góly jsme dostali v závěrečných deseti minutách, kdy jsme to už dost otevřeli a projevila se kvalita Břidličné,“ uznal hrající trenér Těšíňanů.

Ten si už po poslední porážce s Bystřicí postěžoval, že někteří hráči nepřistupují k fotbalu, jak by měli, a že je potřeba si určité věci vyříkat. „Chtěli jsme si společně sednout, jenže jsme se nesešli. Tréninková morálka není zrovna příkladná. Měl jsem k dispozici půlku týmu, takže to nemělo cenu. Počkáme, až budou všichni,“ nastínil Joukl, že pročištění houstnoucí atmosféry je žádoucí.

Na půdu jednoho ze tří největších favoritů soutěže přivezl Joukl lazaret. Na střídání měl jen šestnáctiletého Opiola a ten se také dostal do hry, protože se zranil jediný útočník Folwarczny. „Aspoň se otrkal. Důležité bylo, že měl snahu a odhodlání. Kdo bude mít správný přístup, bude hrát,“ má jasno Joukl.

Své hráče za výkon pochválil. „Konečně to mělo nějaké parametry. Břidličná měla v podstatě jednu šanci za poločas a tu také proměnila. Zodpovědně jsme bránili, hráli v bloku a hráči si plnili úkoly. Spoléhali jsme na brejky, dostat do nich více kvality, nějaký gól bychom tady dali,“ uvažoval Joukl.

Velké naděje vkládá do příštího domácího zápasu. „Náš problém je střílení gólů, ale od výkonu v Břidličné bychom se mohli odrazit. S takovým zaujetím už musíme bodovat. Organizace hry byla teď dobrá, i soupeř se divil, jak to, že máme tak málo bodů,“ přidal závěrem další postřeh Joukl.

Kovohutě Břidličná – FK Český Těšín 4:0 (1:0)

Branky: 39., 81. a 87. Helebrand, 83. Rolný. Rozhodčí: Schneider – Tabášek, Godfryd. ŽK: 0:2. Diváci: 153.

Č. Těšín: Pecha – Bolek, Joukl, Šipula, Byrtus – P. Šiška, Walek – Krucina, Novotný, Konečný – Folwarczny (46. Opiol). Trenér: Joukl.