Pro domácího gólmana Břetislava Gradka to byl rozlučkový duel s českotěšínskými spoluhráči, klubem a nejspíš i kariérou. Od vedení dostal před utkáním dárkový koš a malý soudek piva, od spoluhráčů trikot.

Dojatý Gradek se pak těžce soustředil na začátek zápasu a udělal chybu, která stála domácí gól, jinak ale působil jistě. Těšínu obecně úvod zápasu moc nevyšel a živější Břidličná si rychle vypracovala náskok. Po deseti minutách ztráceli domácí dvě branky.

Břetislav Gradek se loučil s Těšínem. Od spoluhráčů dostal památeční dres.

„Začátek jsme úplně prospali,“ uvědomoval si nedobrý vstup do utkání těšínský kouč Lubomír Luhový. A s jeho svěřenci mohlo být ještě hůř, hosté totiž stále hrozili a vypracovali si další velké šance.

„Bylo to o ochotě přidat něco navíc, o aktivitě,“ poukázal na nevýrazný výkon domácích Luhový, který přiznal, že měl o přestávce v kabině proslov. A jak se ukázalo, jeho slova padla na úrodnou půdu.

Těšínští do druhé půle vstoupili jako vyměnění a necelé dvě stovky fanoušků sledovaly úplně jiný zápas než v úvodním poločase. „Začali jsme pořádně hrát a taky běhat,“ řekl Luhový.

Zvýšená aktivita se vyplatila. Těšín se rychle dostal do přečíslení a z dorážky snížil Vlachovič. Tentýž hráč o jedenáct minut později dobře sledoval odražený míč, který opět poslal do sítě a vyrovnal na 2:2.

Domácí mohli přidat i další góly, sám Vlachovič měl na kopačkách minimálně hattrick, Těšínští ale zbývající šance už jen zahazovali.

„Remíza dnes byla asi spravedlivá,“ uvedl po zápase Luhový. Ten byl s vývojem druhé půle spokojený, první pětačtyřicetiminutovka ho ale stále mrzela. „Hráli jsme to profesorsky, bez zájmu a bez ochoty. Až potom jsme se zase vrátili k poctivému přístupu,“ uzavřel.

FK Český Těšín – TJ Břidličná 2:2 (0:2)

Branky: 48. a 59. Vlachovič – 5. Holčák, 11. Sklenařík. Rozhodčí: Laštuvka – Smetana, Jurček. ŽK: 2:2. Diváci: 180.

Český Těšín: Gradek – Bolek, Sostřonek, Matuszek, Bujok – Folwarczny, Šiška, J. Zogata (59. Byrtus), S. Zogata – Siekiera, Vlachovič. Trenér: Luhový.