O víkendu do Těšína zavítali hráči Krnova. Domácí do utkání vstoupili dobře, byli aktivní a už v páté minutě dali rychlý gól. Postaral se o něj kapitán Michal Sostřonek, který po rohovém kopu levačkou prostřelil gólmana soupeře.

„Jenže ten gól nám paradoxně uškodil, po něm už jsme totiž nehráli svou hru,“ uvedl autor vedoucí, a nakonec také jediné, branky zápasu. „Je pravda, že v některých činnostech jsme se hledali, navíc nás trápila i koncovka,“ dodal kouč domácích Lubomír Luhový.

Stejně jako loni poběží Marek Grycz.
Těšínskou osmičku poběží i hokejisté Třince

Krnov po přestávce přidal na plynu a vypracoval si optickou převahu. „Už jsme nehráli tak přesvědčivě, soupeř začal více hrozit,“ uznal Luhový.

Těšínské však několikrát podržel velmi dobře chytající Gradek. Pár nadějných příležitostí si vytvořili i domácí, skóre už se ale neměnilo. „O ten gól jsme nakonec lepší byli,“ komentoval tříbodový zisk Luhový.

V závěru to ale bylo ještě drama. Domácí už byli unavení a soupeř vycítil šanci. „Posledních patnáct minut jsme se docela klepali a soustředili jsme se hlavně na výsledek,“ ulevilo se po konci zápasu Sostřonkovi, který byl znovu pilířem těšínské defenzivy. I díky němu tak výhra zůstala doma.

FK Český Těšín – FK Krnov 1:0 (1:0)

Branka: 6. Sostřonek. Rozhodčí: Tomšík – Janeček, Matějek. ŽK: 1:1. Diváci: 110.

Český Těšín: Gradek – Bujok, Bolek, Sostřonek, Byrtus – Michalisko, Šiška, Siekiera (58. S. Zogata), Krucina (62. J. Zogata) – Folwarczny, Vlachovič. Trenér: Luhový.

Dolní Datyně zabraly a sestup je mine velkým obloukem.
Dolní Datyně se přiblížily k záchraně
Dětmarovice sužuje marodka, ale bojují.
Dětmarovické kosí marodka. V Olomouci neuspěli