Jejich víkendové utkání v Bílovci přerušil prudký déšť, zápas se za stavu 1:0 nedohrál, a hned ve středu hráli svěřenci trenéra Lubomíra Luhového zase venku, tentokrát v Kobeřicích.

„Oba ty zápasy byly podobné. My jsme jednoduše v jisté fázi tvorby mužstva. V létě nám z kádru odešla jistá kvalita a mladí se holt učí konkurovat v dospělém fotbale. Zejména v taktických věcech, plnění svých úkolů na hřišti, které jsou dané před utkáním, či posléze plynou z vývoje utkání,“ popisuje aktuální stav v českotěšínském táboře trenér Luhový.

Jeho svěřenci nehrají špatně, individuální výkony soupeřů na určitých postech sestavy jsou však prostě lepší. „Trápí nás jak individuální chyby, tak spolehlivost v zakončení. Zkrátka narážíme na jisté limity. Máme k dispozici určitý hráčský materiál a musíme se obrnit trpělivostí. Mladí se potřebují vyhrát. Jak dlouho nám to bude trvat, ukáže až čas,“ poznamenal Luhový, který v Kobeřicích viděl vyrovnané utkání.

„Oba celky si vypracovaly několik šancí, soupeř v nich byl efektivnější, a proto vyhrál. My jsme zahodili asi tři tutovky, a to při stavu, kdy se zápas lámal,“ vybavoval si Luhový. Zakončení však jeho týmu nejde. „Bylo to podobné jako v Bílovci. Soupeř řeší finální fázi lépe, my se stále učíme. Taková je holt realita,“ zakončil trenér Těšína.

Sokol Kobeřice – FK Český Těšín 3:1 (1:1)

Branky: 16. z pen. Kubný, 66. Ševior, 77. vlastní Lanc – 31. Folwarczny. Rozhodčí: Lalík – Picmaus, Tabášek. ŽK: 1:3. Diváci: 160.

Č. Těšín: Pecha – Bolek, Lanc, Sostřonek, Slowiaczek – Bičaník, S. Zogata, Matuszek, Cieslar (63. J. Zogata) – Folwarczny, Vlachovič. Trenér: Luhový.