Fotbalistům Českého Těšína vstup do nové sezony krajského přeboru příliš nevyšel, neboť přenechali všechny body soupeři. To zklamalo i nového muže na českotěšínské lavičce Petra Joukla. Vzhledem k tomu, že domácím schází stopeři, postavil se do středu obrany po boku Bolka on sám.

„Byl to takový typický první ostrý zápas po dlouhé pauze. Mužstva půl roku nehrála soutěžní utkání, tak jsme všichni byli v očekávání. Škoda, že jsme aspoň neremizovali, protože šlo o vyloženě remízový duel. Chvilku jsme hráli my, chvilku oni. Bylo to vyrovnané,“ hodnotil těsnou porážku nový trenér.

Herně našel na výkonu svého mužstva chyby, ale potěšily jej i dobré momenty. „Kluci slušně kombinovali, prvních pětadvacet minut patřilo nám, tam to chtělo proměnit nějakou šanci. Ne, že bychom měli nějaké vyložené, ale určitě se z toho něco dalo vytěžit,“ vybavoval si průběh utkání.

Místo toho kopali hosté po půlhodince hry penaltu. „Naše chyba, taková nešikovnost a faul ve vápně,“ uznal Joukl.

Pak už se hra vyrovnala a nakonec mohli domácí zhruba deset minut před koncem srovnat rovněž z penalty. Jenže Bičaník ji nedal.

„Aspoň víme, na čem ještě pracovat. Kondička může být obecně problém. Hlavně se ale chceme prezentovat systémem 4-1-4-1, na což nebyli kluci zvyklí. Ještě to chce čas, aby si to všechno sedlo, ze dne na den to tak rychle nejde,“ uvědomuje si Joukl.

FK Český Těšín – SK Brušperk 0:1 (0:1)

Branka: 31. z pen. Bogdan. Rozhodčí: Szwed. ŽK: 6:3. Diváci: 150.

Č. Těšín: Pecha – Slowiaczek, Joukl, Bolek, Byrtus – P. Šiška (72. Guznar) – Bičaník (88. J. Zogata), Siekiera, Michalisko, Krucina – Folwarczny. Trenér: Joukl.