Zatímco v Pusté Polomi Folwarczného góly stačily na výhru 3:2, tentokrát Český Těšín s Oldřišovem jen remizoval. „Je to pro nás ztráta,“ uvedl těšínský kouč Lubomír Luhový.

Do zápasu vstoupili lépe hosté, kteří si vypracovali několik velkých šancí. První dvě ještě neproměnili, v patnácté minutě už ale otevřel skóre Bořucký. Až poté domácí zabrali a srovnali krok.

Po dvaceti minutách srovnali i skóre. Folwarczny dostal přesný pak od Šišky a z očí do očí hostujícímu gólmanovi Kubnému nezaváhal – 1:1.

Českému Těšínu vstřelená branka pomohla. Domácí předváděli nátlakový fotbal a chtěli se dostat do vedení. To se jim také povedlo a v 56. minutě po centru Michaliska skóroval hlavou znovu Folwarczny.

„Jsem rád, že se začal prosazovat. Pochopil, co po něm chceme a začíná být platným hráčem,“ pochválil přínos těšínského útočníka kouč Luhový.

Domácí věřili, že už náskok uhájí, jenže to se jim nepovedlo a Oldřišov patnáct minut před koncem dokázal vyrovnat. „Měli tři velmi kvalitní fotbalisty, kteří jim tvořili hru. Díky tomu také dali krásný gól na 2:2,“ uznal Luhový.

Těšínští ještě mohli získat tři body, vypracovali si další šance, ty už ale zahazovali. Z víkendového zápasu tak mají pouze bod.

FK Český Těšín – Moravan Oldřišov 2:2 (1:1)

Branky: 35. a 54. Folwarczny – 15. Bořucký, 76. Kurka. Rozhodčí: Tabášek – Jurajda, Futerko. ŽK: 1:1. Diváci: 120.

Český Těšín: Pecha – Michalisko, Bujok, Sostřonek, Byrtus – Krucina, Šiška, Siekiera, J. Zogata – Folwarczny, Vlachovič. Trenér: Luhový.