Oproti předchozímu utkání v Krnově předvedli diametrálně odlišný výkon. „Má to své příčiny. Jednoduše hráči musejí chtít a musejí mít zájem na tom, aby vyhráli. V Krnově zájem neměli, dnes ano. Proto vyhráli,“ zhodnotil lakonicky přístup svých svěřenců trenér Těšína Lubomír Luhový.

Do sestavy se mu vrátil gólman Pecha a poprvé od letního zranění mohl naskočit do základní sestavy i Byrtus. „Je vidět, jak nám chyběl. Je velkým přínosem,“ chválil Byrtuse trenér. Na druhé straně obrany zaskočil mladý Krucina a také on zahrál výborně.

Karel Gott byl po každém koncertu obklopen věrnými fanoušky.
Seriál Deníku: Karel Gott očima novináře Jiřího Krušiny

„Dneska jsme hráli obětavě, kluci hodili ten Krnov za hlavu. Zpočátku jsme měli nějaké ztráty míče, naštěstí dal Latocha brzy gól. Brušperk nehrál špatně, měl i šanci na srovnání, ale nedal a my na konci poločasu vsítili důležitý druhý gól,“ přibližoval Luhový průběh zápasu.

Druhé dějství už se neslo v režii domácích. Jen Latocha šel sám třikrát na gólmana, své sólové nájezdy ale řešil špatně a hattricku se nedočkal. „Je mladý, ještě se učí. Pak jsem nahoru poslal Krucinu a dal gól. Ve druhé půli jsme získali kontrolu nad míčem a i přes soupeřovo snížení jsme měli navrch,“ uzavřel Luhový.

FK Český Těšín – SK Brušperk 4:1 (2:0)

Branky: 8. a 43. Latocha, 62. Folwarczny, 80. Krucina – 65. Malúš. Rozhodčí: Takáč – Janeček, Boráň. ŽK: 4:2. Diváci: 210.

Č. Těšín: Pecha – Krucina, Lanc, Sostřonek, Byrtus – Cieslar, Nazareno, Šiška (85. Guznar), J. Zogata – Folwarczny (73. Slowiaczek), Latocha. Trenér: Luhový.

Problémy s fanoušky má Havířov dost často.
Pivo na střídačce? Hokejový Havířov zaplatí pokutu
Residomo Havířovská desítka se poběží popáté.
V neděli se poběží Havířovská desítka. Bude Maslák i Vabroušek