Po posledním kole, kdy trenér Petr Joukl přemýšlel nad tím, že jeden gól jeho týmu k bodovým ziskům stačit asi nebude, se Těšíňané konečně rozstříleli, tak jako to umí, a dali hned čtyři branky. Jenže ani to jim k výhře nestačilo.

„Mám z toho rozporuplné pocity. Dát venku čtyři góly a stejně nevyhrát, to je umění,“ kroutil hlavou Joukl.

První poločas byl ze strany Těšíňanů špatný, nehráli to, co si řekli. „Vázla nám kombinace a špatně jsme vystupovali. Soupeř zaslouženě vedl,“ uznal hrající kouč mužstva.

Do druhé půle nastoupili hosté úplně jinak a během minuty otočili výsledek. „Vedení jsme ale neudrželi, byla chyba, že soupeř rychle reagoval gólem na 2:2,“ uvědomoval si Joukl.

Nicméně i za nerozhodného stavu patřily další minuty jeho týmu. A pozor, jedno pozitivum – Těšín se konečně prosadil z penalty! Úspěšnou exekucí pokutového kopu se blýskl Byrtus. „Hráli jsme solidně, dali další góly. Ani vedení 4:2 jsme ale neudrželi. Problém byl, že jsme možná spoléhali na údržbu. Také obranné standardky nám dělají problém, zase jsme z takové situace inkasovali,“ ví Joukl, na čem bude muset jeho tým zapracovat.

Po vyloučení Šipuly se navíc hosté posledních pět minut ještě modlili, aby udrželi aspoň remízu 4:4. Povedlo se, ale mrzutost ze ztráty slibného vedení přetrvala. „Snad to napravíme v Čeladné,“ zadoufal Joukl.

Moravan Oldřišov – FK Český Těšín 4:4 (1:0)

Branky: 12. Bořucký, 52. Hartmann, 77. M. Rubý, 82. Kubalák – 49. Michalisko, 50. P. Šiška, 59. z pen. Byrtus, 72. Joukl. Rozhodčí: Tomšík – Takáč, Slaný. ŽK: 3:2. ČK: 85. Šipula (Č. Těšín). Diváci: 90.

Č. Těšín: Szarowski – Slowiaczek, Šipula, Bolek, Byrtus – J. Zogata (46. Bičaník), Michalisko, Joukl, Matuszek (73. Guznar), Krucina (63. Siekiera) – P. Šiška (82. Opiol). Trenér: Joukl.