Svěřenci trenéra Lubomíra Luhového porazili silnou Břidličnou a dokázali si, že mohou konkurovat i nejlepším. „Bylo to o plnění taktických pokynů. Musím chlapce opravdu pochválit, protože k nasazení a bojovnosti přidali i skvělou organizaci hry,“ uznal Luhový, který paradoxně před utkáním řešil nelichotivý stav kádru.

„Bylo nás jedenáct a dva gólmani na lavičce,“ přiblížil Luhový. Mančaft se ale semkl a příkladně zabojoval.

„V týdnu jsem měl směrem k mužstvu určité rozpravy a jsem rád, že si je kluci vzali k srdci. V kostce šlo jen o to, aby si na hřišti plnili své úkoly a hráli organizovaně. A skutečně, v zápase proti Břidličné byla herní disciplína naší silnou stránkou,“ pochvaloval si trenér Těšíňanů.

Ti se rychle ujali vedení zásluhou Vlachoviče, čisté konto do přestávky udrželi, a po ní přidal druhý gól Cieslar. „Trochu jsem se obával zkušeností Břidličné, přece jen má vyvážený a silný tým, ale ukázali jsme, že i my tu kvalitu máme, a pokud postavíme náš výkon na taktické disciplíně, můžeme uspět,“ míní Luhový.

Důležité bylo, jak hráči zápas odbojovali. „Hrálo se ve velkém horku, nebylo to snadné, ale kluci makali. Především oba naši hroťáci šli příkladem,“ chválil Luhový.

Břidličná za stavu 2:0 přece jen zabrala a snížila, takže posledních dvacet minut bylo ze strany domácích nervózních, ale to je při jejich současném stavu pochopitelné. První body sezony si už domácí borci nenechali vzít.

FK Český Těšín – Kovohutě Břidličná 2:1 (1:0)

Branky: 9. Vlachovič, 50. Cieslar – 62. Cudrák. Rozhodčí: Potiorek – Tomšík, Takáč. ŽK: 3:0. Diváci: 120.

Č. Těšín: Pecha – Bolek, Lanc, Sostřonek, Šiška – Cieslar, S. Zogata, Matuszek, J. Zogata – Folwarczny (90. Krucina), Vlachovič. Trenér: Luhový.