Vpadnout do něj hodlají tento týden i fotbalisté petrovické Lokomotivy. Těm vinou anulování sezony v krajském přeboru odpadly starosti se záchranou a úkolem nového trenéra Václava Štverky je tak připravit kádr pro sezonu novou.

„Já jsem díky tomu splnil úkol, zachránili jsme se v soutěži a můžeme pokračovat,“ vtipkoval Štverka. „Ale vážně, asi každému už chyběl kontakt s balonem a kluci se už nemohou dočkat, až se zase potkají na hřišti. Být tak dlouho bez soutěžního, ale vůbec jakéhokoliv zápasu, to prostě není dobré. I my se proto během května, až se opatření vlády více rozvolní, poohlédneme po nějakých přípravných zápasech,“ plánuje Štverka.

Situace zatím umožňuje trénovat, 17. května pak skončí nouzový stav a snad bude moci pořádat i sportovní akce do sto osob, jak vládní představitelé přislíbili. „Myslím, že i pro fanoušky a příznivce fotbalu to na vesnicích bude balzám na duši. Zajdou si konečně na fotbal, protože v televizi běží jen záznamy starých zápasů,“ směje se Štverka.

Jeho tým v době koronavirové krize logicky netrénoval, hráči se připravovali individuálně. Jenže netrénoval ani poslední týden, kdy už se mohlo aspoň ve skupinkách. „U nás by to takový rozdíl nebyl. Na trénink chodí deset lidí i normálně,“ mávl rukou Štverka.

Lokomotiva bude podobně jako další kluby reagovat na aktuální situaci v zemi. „Tréninkový proces plánujeme do konce června, ale nikdo neví, jestli třeba nepřijde druhá vlna a termíny se budou zase měnit a posouvat. Ani nová sezona není tak úplně daná, vše se bude odvíjet od toho, jak bude postupovat koronavirus. Musíme se tomu přizpůsobit,“ krčí rameny petrovický trenér.