Ačkoliv jejich poslední výkony nebyly nijak tragické a naznačovaly zlepšení, v lokálním derby s Bystřicí bylo vše jinak. „Propadli jsme. Byl to zcela nevydařený zápas,“ přiznal hrající trenér mužstva Petr Joukl, jenž si také myslel, že když hráči předvedli v posledních dvou kolech s Bílovcem a v Petřvaldu na Moravě dobré výkony, potvrdí je i proti Bystřici.

„Jenže se tak nestalo. Nevím proč. Možná v předešlých zápasech, kdy jsme nebyli favorité, hráli kluci uvolněně s tím, že nemají co ztratit. Teď proti nám stála přijatelnější Bystřice, ale bylo to takové mrtvé, bez pořádného nasazení a soupeř vyhrál poprávu,“ uznal Joukl.

Jeho týmu zrovna nepomohl gól v osmé minutě, navíc zanedlouho inkasovali Těšíňané znovu. „Ani dvougólové vedení nás neprobralo. Spíš nás to srazilo. Na hřišti nikdo nezavelel na zteč, všichni měli hlavy dole,“ přibližoval obrázek střetnutí českotěšínský kouč.

Mužstvo se snažil vyburcovat i třemi poločasovými změnami. Sám pak měl šanci po rohovém kopu, jeho volej ale zastavili obránci Bystřice na brankové čáře. „Možná by nám gól na 1:2 pomohl a vzepjali bychom se. Ale gól nepadl a naopak jsme inkasovali potřetí. Z toho jsme se už nevzpamatovali,“ litoval Joukl další porážky.

V klubu si uvědomují, že situace není vůbec dobrá a je zapotřebí s ní něco urychleně dělat. „Nevím, co se děje. Budeme si muset jako tým společně sednout a vyříkat si věci, které se nám nelíbí. Nemůžeme jen čekat a doufat, že se něco změní,“ uvědomuje si Joukl dobře vážnost situace.

FK Český Těšín – TJ Bystřice 0:3 (0:2)

Branky: 8. a 61. Badura, 14. Pilch. Rozhodčí: Petroš – Vranay, Čuba. ŽK: 1:0. Diváci: 80.

Č. Těšín: Pecha – Bolek, Šipula, Mleziva, Byrtus – Walek (46. Bičaník), Michalisko (46. Guznar), P. Šiška (73. Krucina), Siekiera (46. Novotný) – Joukl – Folwarczny. Trenér: Joukl.


Načítám tabulku ...