Fotbalisté Českého Těšína v uplynulých dvou kolech remizovali, a tak už zase chtěli bodovat naplno. To se jim povedlo. „Jsem spokojený s výsledkem i předvedenou hrou,“ řekl spokojeně trenér Lubomír Luhový.

Hostující hráči dobře kombinovali, byli silní na míči, trápila je však finální fáze a zahazovali jednu šanci za druhou. „A to byla voda na soupeřův mlýn,“ uvedl Luhový. Domácí totiž hrozili z brejků a měli několik tutových šancí. Naštěstí pro Český Těšín ani jednu z nich nedotáhli do zdárného konce.

O osudu utkání tak rozhodla 67. minuta. Vlachovič centrem z pravé strany našel Siekieru, ten po akci jeden na jednoho vrátil míč na Sebastiána Zogatu, který se střelou k tyči nemýlil.

„Byla to nejkrásnější akce zápasu,“ pochválil své svěřence za povedený moment Luhový. „Jen škoda, že jsme i v dalších šancích nebyli tak efektivní,“ dodal.

Další branka už nepadla a Český Těšín těsné vedení uhájil. „Je to sice skromná výhra, ale tak to chodí,“ ví Luhový, jenž pochválil výkon devatenáctiletého Kruciny. „Postupně se začíná etablovat a propracovávat do dobré výkonnosti,“ řekl na jeho adresu.

FK Stará Bělá – FK Český Těšín 0:1 (0:0)

Branka: 67. S. Zogata. Rozhodčí: Lalík – Ochodek, Folvarčný. ŽK: 3:0. Diváci: 80.

Český Těšín: Pecha – Bujok (56. J. Zogata), Bolek, Matuszek, Byrtus – Krucina (66. Folwarczny), Šiška, Sostřonek, S. Zogata – Siekiera (90. Michalisko), Vlachovič. Trenér: Luhový.