Havířovským hostům nevyšel začátek, ale jinak nepředváděli vůbec špatnou hru. „Datyně hrály dobře. Já měl spíš obavy, jestli neodpadneme fyzicky. Příprava byla krátká a moc jsme toho nenahráli. Ale na úvod to šlo,“ poznamenal po utkání stoper Lokomotivy a jeden z nejzkušenějších hráčů v soutěži David Gill.

Petrovice měly navrch a během čtvrthodiny daly dva góly. „Velká škoda. Říkali jsme si, že si musíme pohlídat začátek zápasu a místo toho jsme hned inkasovali. Po špatně rozehraném rohu jsme se nestačili vrátit. Druhý gól skoro to samé. Hoffmann udělá tři naše hráče, odcentruje a nestihli jsme to,“ zalitoval promarněného úvodu datyňský Petr Mládek, který při absenci Josefa Čermáka figuroval v zápase jako hlavní trenér.

Fotbalisté Petrovic (v zeleném) na úvod krajského přeboru vyhráli nad Datyněmi 3:1.

To jeho protějšek Dušan Kohút si naopak první půli pochvaloval. „Chtěli jsme to zvládnout, to se povedlo. S nulou to sice nebylo, ale ten gól si hosté zasloužili. Pořád hráli aktivně, místy měli ve středu hřiště navrch. Ale na šance to bylo jednoznačné,“ připomněl Kohút ještě další tutovky Juroszka či Sikory.

Jeho svěřenci po přestávce přežily dvě gólovky hostů, kteří netrefili prázdnou bránu (Baláž, Rozsíval) a pak se definitivně uklidnili po slalomu Jana Urbana. „Tam se to zlomilo. Po třetí brance to už bylo jasné. Na první zápas a na to, kolik jsme toho odtrénovali, to bylo velmi slušné,“ líbilo se Kohútovi tempo zápasu.

Sympaticky hrající hosté stihli už jen snížit. „Škoda těch tutovek za stavu 2:0. Mohli jsme se dostat do hry. Fotbalově jsme na tom nebyli špatně, ale hraje se na góly. Nicméně pokud udržíme herní úroveň, nemuselo by to být špatné. Musíme však proměňovat šance,“ uvědomuje si Mládek před pokračováním soutěže.

Ostřílený David Gill v akci.

A Petrovice? „Mančaft je slušně složený, věkově vyvážený. Chtěli bychom hrát nahoře, ale záleží, jak se nám sejdou hráči. Třeba dneska scházel Míša Reichl. V plné síle můžeme vyhrát kdejoliv, jakmile ale chybí čtyři pět hráčů, je to složitější,“ podotkl k ambicím Lokomotivy David Gill.

Lokomotiva Petrovice – TJ Dolní Datyně 3:1 (2:0)

Branky: 4. Sikora, 15. Makula, 65. Urban – 89. D. Cileček. Rozhodčí: Potiorek – Vojkovský, Petroš. ŽK: 2:0. Diváci: 152.

Petrovice: Majerczyk – Šiška, Gill, Gatnar, Alman (78. Chwastek) – Makula (86. Kuljovský), Hoffmann, Paduch (60. Ciku), Ruisl – Juroszek (82. Ostáš), Sikora (58. Urban). Trenér: Kohút.

D. Datyně: D. Stach – Kučera (58. Kaduch), Pištěk (82. Masopust), Cienciala, Kodenko (74. Kudláček) – Cenek (44. Čopák), Baláž (86. Greger), D. Cileček, Gistinger – Rozsíval, Jaworek. Trenér: Mládek.