„Nečekali jsme, že když spadneme z kraje, tak budeme bojovat o záchranu i v I.A třídě. Je to pro nás nepříjemná situace, ze které se musíme dostat,“ přiznal Tomáš Lincer, sekretář klubu.

„Žádné jiné cíle než záchranu si nedáváme,“ potvrdil „Víme, že i to bude těžké a počítám, že k úplné jistotě bude třeba získat nějakých patnáct bodů a skončit nejlépe tak čtvrtí od konce. Nic lehkého nás nečeká. Bohužel podzim se nám nepovedl a teď se to musí dohánět,“ poznamenal Tomáš Lincer.

Fotbalisté Horní Suché porazili v semifinále Poháru OFS Karviná doma Záblatí 6:0 a zahrají si finále.
Horní Suchou naladil postup do finále poháru. Kdo nováčka I.A třídy posílil?

V zimní pauze proto došlo v týmu k menšímu zemětřesení. „Změny se udály zásadní,“ souhlasil Tomáš Lincer. „Nebyli jsme spokojeni s výsledky, proto jsme se rozloučili s trenérem Jiřím Kuljovským,“ vysvětlil s tím, že do Petrovic se vrátil Dušan Kohút, který na podzim vedl Baník Albrechtice. „Převzal mužstvo a vytrhl nám tím trn z paty,“ dodal.

Stejný nezústal ani hráčský kádr. „Bývalý trenér vsadil na mladé a tím jsme bohužel přišli o zkušené hráče, kteří odešli a teď by se nám hodili. To hrálo na podzim také svou roli,“ poznamenal sekretář.

Finále Poháru OFS Karviná 2022 FK Baník Albrechtice - Český Těšín 2:1, které se hrálo 11. května 2022 na hřišti Lokomotivy Louky.
Albrechtice budou obhajovat triumf v poháru, jsou ve finále a čekají na soupeře

„Ke změnám došlo na brankářském postu, kde už nebudou Foltyn ani Siuda, ale Ondřej Pacanovský, který přišel z Brušperku,“ řekl s tím, že odešli také Zielonka, Kuljovský a Jurčák.

„Kromě Pacanovského přišel devatenáctiletý šikový záložník Volný z Doubravy, z našeho dorostu jsme vytáhli nadějného Davida Ferka a čtyři nové posily by se měly dořešit v nejbližších dnech,“ představil nové tváře v týmu.

Zápas 6. kola I.A třídy, skupiny A, Chlebičov - Jistebník 2:1.
Zaostřeno na fotbal: Kde jsou v I.A třídě nejlepší střelci, gólmani i zlí muži?

Během zimní přípravy Lokomotiva odehrála zimní ligu v Horní Suché, kterou vyhrála se skóre 22:8. Porazila Slovan Havířov 2:0, Věřňovice 3:2, Dolní Lutyni 7:4, FK Těrlicko 6:0 a Šenov 2:0, remizovala s Horní Suchou B 2:2. „Příprava se povedla, ale nepřeceňujeme to, protože to byli soupeři z nižších soutěží. Prověří nás až start I.A třídy,“ konstatoval Tomáš Lincer.

Petrovice ho mají pěkně ostrý - v úvodním zápase hostí v sobotu 25. března vedoucí Stonavu.


Načítám tabulku ...