Měli vše ve svých rukou. Vyhrát nad Petřvaldem a následně v Lískovci, nikdo by jim první příčku nevzal. Jenže selhání přišlo už na úvodní překážce, branka Martina Sobka z 22. minuty přihrála tři body soupeři, který se navíc mohl z postupu radovat na hřišti rivala. Veřňovice si tak kalich hořkosti vypily až do dna.

Mužstvo TJ HEPO Petřvald. Trenér Radomír Dian (vlevo).
Výročí s Barošem a spol. i postup. Kouč Petřvaldu: Klikatá cesta, ale zapadlo to

„Měli jsme to na dosah, vše ve svých rukou, ale bohužel nedáváme branky. Ve druhé půli jsme podali velmi dobrý výkon, měli jsme velký tlak, ale bez gólů se vyhrávat nedá. Proto jsme tam, kde jsme. Už asi čtvrtý rok po sobě druzí. Co k tomu říct?“ prohodil smutně hlavní kouč Martin Kubiš.

Připustil, že v šatně byla znát nervozita. „Hrálo se o všechno, my museli, Petřvald nikoliv. V hlavách to bylo a nezvládli jsme to,“ povzdechl si trenér, přičemž věděl, že důvod celkového nezdaru nebyl v nedělním duelu.

„Důvody je nutné hledat mnohem dříve. Měli jsme hodně remíz, domácí prohru s Baškou, nebo předposlední zápas v Hnojníku, kde jsme v 75. minutě vedli 3:1, ale v nastavení po standardce bylo vyrovnáno 3:3. Prostě nekoncentrovanost. To jsou příčiny,“ vypočítával Kubiš, proč se Věřňovice poprvé v historii do šesté nejvyšší soutěže nepodívají.

Slavíci fotbalisté TJ HEPO Petřvald po výhře ve Věřňovicích.
Petřvald slaví! HEPO vyhrálo přímý souboj ve Veřňovicích a míří do I.A třídy

„Byl by to historický milník. Za tu práci, která se tady odvedla, by si klub postup zasloužil. Máme dost zkušených hráčů, řadu třicátníků, dokonce dva čtyřicátníky. Uvidíme, jestli budeme ještě někdy v dohledné době tak blízko,“ zapřemýšlel s tím, že uvažuje i nad svou budoucností.

„Budu těžko hledat motivaci dál. Neříkám, že jsem vyhořelý, ale po devíti letech u týmu… Uvidíme. Je možné, že pokračovat nebudu a skončím. Nezakrývám, napadlo mě to,“ podotkl Kubiš.

Že jde nakonec o patro výš Petřvald, ho překvapilo. „Změnilo se tam vedení, nový sponzor přivedl dva tři rozdílové hráče, což na této úrovni stačí. Ještě víc mě ale zaskočily Oldřichovice. Jejich jaro a ztracený postup je pro mě úplná pecka,“ zakončil Martin Kubiš.