„S naší špatnou situací jsme museli něco udělat,“ říká Tomáš Lincer, sekretář Lokomotivy Petrovice. „Pořád jdeme dolů a dolů, teď už bojujeme i o holé přežití v I.A třídě. Museli jsme to změnit,“ připomíná dřívější sestupy z divize a krajského přeboru i nedávné zrušení „béčka“. „Padat budou určitě dva týmy a na dvanáctý Jablunkov ztrácíme čtyři body,“ vysvětluje důvod velké rošády.

Společnou přípravu po zimní pauze zahájila obměněná Lokomotiva 4. ledna v domácím prostředí. „Došlo k otřesu v kádru a aktuálně je tady asi dvanáct nových hráčů. Někteří ještě nejsou naši, ale vyřizují se,“ dodává.

Nově tým vede trenér Josef Čermák, který v minulosti působil v Dolních Datyních a Horní Suché. „V době, kdy jsme hráli krajský přebor, byl u našeho mladšího dorostu,“ představuje sekretář staronovou tvář v klubu. Na lavičce vystřídal Dušana Kohúta.

„Klukům dává dost do těla, musí zabrat na fyzické kondici, takže by měli být dobře připraveni. Potřebovali to jako sůl,“ je spokojený Tomáš Lincer.

Z původního kádru během zimy odešli Jan Kociolek (Baník Albrechtice), Ondrej Pacanovský, Dominik Slampiak (vojenská mise), kariéru ukončili Daniel Wróbel a Josef Hoffmann.

Anketa o nejlepšího trenéra Moravskoslezského kraje jde do velkého finále. S nejvyšším počtem hlasů ze všech šesti okresů postoupil z 1. místa trenér Libhoště Luděk Odstrčilík (na snímku).
FINÁLE! Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

Nově budou dres Lokomotivy oblékat Polák Krystian Majerczyk (MFK Havířov), Filip Kulich (Horní Suchá), Petr Czyž (Internacionál Petrovice), Nigerijec Rilwan Salawudeen (Larramendi CF/Španělsko), Kamerunci Nicolas Modo (EE Guineueta/Španělsko), Joseph Ekanga (US Pecq/Francie) a Joe Eyenet (Jeunesse Sport Bassin Aveyron/Francie).

„Dalších pět hráčů, kteří mají zájem u nás být a trénují s námi, se ještě vyřizuje,“ upozorňuje Tomáš Lincer na fakt, že soupiska zatím není uzavřená. „Jedná se o dva Poláky, jednoho Brazilce a Afričana,“ prozrazuje.

Kde klub objevil tolik akvizic z ciziny? „Karviná je malý okres se spoustou kvalitních týmů a hráči se těžko shánějí. Oslovili jsme agenta, se kterým jsme spolupracovali už v době, kdy jsme padali z divize. Tehdy nám sehnal pět hráčů, s nimi jsme se zvedli, ale na záchranu to nestačilo, spadli jsme ze třetího místa od konce,“ vzpomíná sekretář na černé období.

Zápas 13. kola fotbalové I.A třídy, skupiny B, Horní Suchá - Smilovice 1:0.
Horní Suchá nechce přijít o I.A třídu. Kdo přinese do mladého týmu zkušenost?

Cíl Lokomotivy v jarní části sezony je jednoznačný. „Záchrana. Nechceme hrát derby s Interem v I.B třídě,“ připomíná Tomáš Lincer místního rivala v pětitisícové obci u Karviné, hrajícího I.B třídu.

Jak se mu nově složený tým líbí na hřišti? „Je to něco úplně jiného, než na podzim. Je vidět, že kluci mají individuální kvalitu a Afričané i zkušenosti. Myslím si, že až se víc sehrají, mělo by to být v I.A třídě znát. Ještě na to máme měsíc, navíc první tři zápasy hrajeme doma, což je výhoda, abychom mohli nasbírat nějaké body a odrazit se,“ přibližuje jarní plán posunu na bezpečné příčky tabulky.

Fotbalisté Havířova pod vedením trenéra Miroslava Matušovice v říjnovém 12. kole divize F vyhráli v Řepišti 2:1. Do jarní části soutěže půjdou Indiáni s novým koučem i hráčským kádrem.
Havířov má dalšího brankáře z Baníku Ostrava, přípravu zvládá na vítězné vlně

V přípravě zatím sehrála Lokomotiva tři utkání – porazila Slavii Píšť 5:3, Baník Orlová 3:2 a polské Kónczyce Wielke 6:2. V plánu jsou ještě duely s Baníkem Albrechtice (2. 3.), Petřkovicemi (9. 3.) a generálka se Slavojem Rychvald (16. 3.).

Cestu za body, potřebnými k udržení v I.A třídě, začne 23. března doma proti šestým Raškovicím, následují duely s druhou Bystřicí (30. 3.) a devátými Smilovicemi (6. 4.).