Oprávněně tak mohou přemýšlet o postupu do I.B třídy. „Jsem tady, protože chci postoupit. Nic jiného neberu,“ potvrdil postupové ambice klubu orlovský trenér Vít Czaicki po poslední výhře 8:2 nad Baníkem Rychvald.

Ještě o přestávce byl přitom stav nerozhodný 2:2. „První půle byla z naší strany hrozná. V kabině jsem hodně zvedl hlas, pak se to naštěstí zlepšilo a už to bylo dobré,“ uvedl Czaicki. „U nás to tak prostě je, vždy nám vyjde druhý poločas. Spoléháme na to,“ dodal sedmapadesátiletý kouč, který je sám bývalým fotbalistou.

Orlovští během deseti podzimních zápasů nastříleli 70 branek. Nejlepším střelcem týmu je Jarmil Kopel, který se trefil už čtyřiadvacetkrát. „Máme však i velmi dobrou defenzivu. Například obránci Karkoška se Smetanou by klidně mohli hrát i přebor, ale jsem rád, že je máme tady u nás,“ uvedl trenér Czaicki, který během zimy plánuje přivést i posily.

Perná příprava

„Domluvil jsem dva hráče ze Slavie Orlová. Zimní příprava bude perná,“ slibuje svým svěřencům trenér, který je s dosavadním průběhem sezony spokojený. „A to i s tréninkovou morálkou, kluci makají. Máme tady sedm hráčů, kteří na podzim odehráli všechny zápasy. Je to něco nádherného, na hřišti je to poznat,“ říká Czaicki.

Fučík má v čele tabulky jednobodový náskok před Žukovem, na který narazí v úvodním jarním kole. Pokud uspěje, bude postupu zase o kus blíž. „Hráči by si to chtěli vyzkoušet. Poskládali jsme dobrý tým a myslím, že na postup máme,“ věří orlovskému týmu kouč Czaicki.