Lídr rychvaldského Slavoje a mozek týmu má na výkonech a výsledcích v této sezoně výrazný podíl. „V profesionální kariéře jsem už něco vyhrál, ale tohohle si cením také, protože fotbal hrajeme proto, abychom vyhrávali a s týmem se někam posouvali, byť my starší už to hrajeme hlavně pro zábavu,“ uvedl v sobotu po vítězném bouchání šampaňským Daniel Tchuř.

Kolik postupů jste v kariéře zažil?

Jako hrající trenér béčka Baníku jsem zažil postup z divize do MSFL, pak jako hráč Bohuslavic postup z I.B třídy do I.A třídy, a dnes postupujeme z okresu, takže třetí.

Soutěží jste doslova prosvištěli…

Jsme navýsost spokojeni. Tento rok jsme si za postupem jednoznačně šli a za průběh sezony jsme si ho i nejvíc zasloužili. V předchozích případech to tak suverénní jízda nebyla. S Baníkem B to bylo hodně vyrovnané a rozhodlo se až v předposledním kole, s Bohuslavicemi to už bylo lehčí, tam jsme měli také výborný tým. Tady v Rychvaldu mě to hodně bavilo. Chci hrát fotbal proto, aby mě bavil a aby kolem mě byli hráči, které to baví stejně. To zde funguje.

Při každém postupu se hodně hovoří o dobré partě v kabině. Potvrdil byste to a přidal k tomu i nějaký další postřeh?

Jednoznačně potvrdil. Bez energie a pohody v mužstvu je fotbal nezáživný, my ale máme skvělou soudržnou partu. Naše hra dopředu má na tuhle soutěž nadstandardní parametry, stačí se podívat na skóre (130:25). Hráči prokazovali své individuální schopnosti, hlavně naši útočníci, a tím jsme dali dohromady týmový výkon podtržený vstřelenými brankami.

Vy sám jste k tomu přispěl režisérskými schopnostmi uprostřed zálohy. Budete chtít v týmu pokračovat?

To je otázka. Ve hře jsou obě varianty. Já jsem angažován u béčka Baníku a my se teď přesouváme do MSFL. Když jsme byli v juniorské lize, tak jsem to časově stíhal, nyní ale můžou termíny kolidovat, takže je třeba si k tomu sednout a probrat možnosti, abych byl schopný stíhat většinu zápasů. Kdybych měl stíhat jen jedno utkání měsíčně, tak to nemá smysl. Nejen z důvodu malé vytíženosti, ale nechci tím zabírat místo v sestavě někomu jinému.