Blíž k zisku všech bodů byli v sobotu hosté, po centru Jakuba Miksy je ve 20. minutě poslal do vedení Martin Kulhánek. „Gascontrol je velmi nepříjemný soupeř a dokázal to i dnes. Taktika soupeře byla úspěšná, plus mu hrál do karet terén,“ uvedl pro web klubu trenér domácího Slovanu Havířov Jaroslav Koniček.

Zápas 16. kola okresního přeboru Karvinska Horní Suchá B - Lokomotiva Louky 0:0.
Fotbalové soutěže na Moravě a ve Slezsku – okresní přebor

Pro jeho tým šlo po odstoupení Těrlicka ze soutěže o jarní premiéru. „Nedostali jsme se do kombinace a veškerá snaha byla zastavena dříve, než jsme mohli zakončit. Když už jsme překonali brankáře, tak míč skončil na konstrukci brány nebo vedle,“ dodal kouč v zimě posíleného Slovanu.

Jeho dres nově oblékají Tomáš Timp (Stonava), Jiří Staufčík (Lučina), Mário Cavalcante, Martin Sedlák, Daniel Siuda, Tomáš Olišar a Oleksii Maslov (všichni Těrlicko).

Na druhý gól v městském derby čekali fanošci až do 73. minuty, kdy po standardní situaci srovnal nepříznivý stav David Horniak. Šanci strhnout zápas na svou stranu měly oba týmy, ale k další změně skóre už nedošlo.

„Tlak v posledních minutách k vedení nevedl. Ztratili jsme doma body. Musíme se z toho otřepat a do dalšího zápasu máme větší motivaci zvítězit,“ připomenul Jaroslav Koníček příští kolo, v němž Slovan, který je v tabulce druhý, v sobotu 13. dubna nastoupí na hřišti čtvrté Lokomotivy Louky.

Kravaře - Stonava 2:4.
VIDEO: Stonava se v Kravařích nebála, dala čtyři góly a po boji šťastně vyhrála

Jeho protějšek z Gascontrolu, který je šestý, byl se sobotním výsledkem spokojený. „Krásné derby se vším všudy. Slušný fotbal, emoce, krásné počasí, hodně diváků a opět spravedlivá remíza. Hráči zaslouží velkou pochvalu za dřinu, odhodlání a chuť,“ ocenil na facebooku klubu zisk bodu Jiří Lankočí, kouč Gascontrolu.

„V Suché a na Slovanu nás asi rádi mít nebudou,. v Dětmarovicích aktuálně asi ano,“ upozornil se smíchem trenér hostů, že lídr okresního přeboru, který v sobotu vyhrál v Doubravě (3:1), teď vede s náskokem čtyři bodů před Slovanem. V 17. kole Gascontrol v sobotu 13. dubna hostí osmý Slavoj Petřvald.

Zápas 15. kola okresního přeboru Karvinska Gascontrol Havířov - Horní Suchá B 0:0.
Fotbalové soutěže na Moravě a ve Slezsku – okresní přebor Karvinska

Okresní přebor Karvinska – 16. kolo:

Slovan Havířov – Gascontrol Havířov 1:1 (0:1)

Branky: 73. Horniak - 20. Kulhánek. Rozhodčí: Dabrowski – Ptáček, Sýkora. ŽK: Cavalcante, Poncza, Sedlák, Maslov – Sliwka, Stuchlík. Diváci: 330.

Slovan Havířov: Mišovic - Krzyžánek (65. Boudný), Cavalcante (77. Zdražil), Zagóra, Horniak, Poncza (65. Dvořák), Režňák, Sedlák (39. Maslov), Klimek, Timp, Staufčík (46. Olišar). Trenér: Jaroslav Koníček.

Gascontrol Havířov: Ryšánek (19. Volf) - Bilan (65. Weiss), Kulich (65. Enenkel), Korzeniowski, Stuchlík, Pařík (87. Pytlík), Kulhánek, Miksa, Wojtyna, Sliwka, Kuric. Trenér: Jiří Lankoči.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...