„Jeden bod je málo,“ souhlasí trenér Dětmarovic Eduard Gorol. „Zápasy s Horní Suchou B (0:4) na umělé trávě a Slovanem Havířov (1:2) jsme nezvládli. Byla tam určitě nervozita a očekávání od všech, že to celé přejedeme. I to asi hrálo velkou roli,“ vrací se ke dvěma neúspěchům v okresním přeboru. Celkem v něm tým uhrál 33 bodů za 11 výher se skóre 67:20.

Cílem Dětmarovic je návrat do I.B třídy, odkud vloni v létě sestoupily do okresu. „O to se budeme snažit. Všechno bude hlavně záležet na 1. kole a od toho se to může odvíjet,“ říká Eduard Gorol.

Zápas 17. kola MSFL MFK Karviná B - Uherský Brod 3:0.
Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

Úvodní mistrovský duel čeká jeho tým 30. března doma se Slavojem Petřvald. „První zápasy jsou většinou hodně těžké, a když ho zvládneme, tak myslím, že si to udržíme a pojedeme zase na vítězné vlně,“ je kouč optimisticky naladěný.

Na startu jara ale bude postrádat potrestané kvarteto hráčů z posledních duelů - David Dočekal má stop na 4 soutěžní utkání od 30. 10., David Gill na 6 utkání od 5. 11., Daniel Hanusek na 8 utkání od 5. 11. a Adam Kotrla dokonce na 6 měsíců (od 30. 10. do 19. 11. 2023 a od 23. 3. do 16. 6. 2024).

Kdo je v týmu nahradí?

„Nějaké kluky máme rozjednané, přijít by měli tři až čtyři, kteří už s námi trénují, a doplníme to dorostenci, takže v tom vůbec nevidím problém,“ neobává se Eduard Gorol zúžení kádru. „Jeden možná odejde, ale vrátit by se měli někteří kluci, kteří byli pryč pracovně, a také ti, kteří načas s fotbalem přestali,“ vysvětluje s tím, že jména nových hráčů prozradí až po vyřešení všech oficialit mezi kluby a podpisu smluv.

Jaké posty chce klub posílit? „Brankáře máme, ale určitě obranu, kde nám dva obránci vypadli. To je hlavní, a posilovat budeme i zálohu a útok,“ prozrazuje.

Zápas 15. kola krajského přeboru SK Stonava - Slavia Orlová 0:3 (11. 11. 2023).
Stonava s novou posilou dohání manko. Proč si fanoušci dělají legraci z trenéra?

Na druhou část soutěže se Dětmarovice připravují tři týdny. „Začali jsme o měsíc později, protože devadesát procent kluků z mančaftu hraje futsalovou ligu Karviné, takže jsme začátek posunuli na únor,“ vysvětluje trenér lídra okresního přeboru. „Tím, že kluci hrají futsal, tak jsou v tom pořád, což je super,“ dodává Eduard Gorol s tím, že s fyzičkou u nich žádné problémy nebyly.

„Skoro všichni kluci pracují, takže nemají tolik času, ale na tréninky chodí většinou dvanáct až čtrnáct lidí a k tomu dobírám tři až čtyři dorostence, takže je to v pohodě,“ je spokojený s účastí.

V zápase 15. kola divize F MFK Havířov porazil Břidličnou 3:1 (12. 11. 2023). V zimní přípravě Indiáni v nové sestavě přejeli stejného soupeře 5:0.
Havířov zdolal kvalitní tým ze Slovenska. Proč byli Indiáni v zápase unavení?

Dětmarovice se připravují na umělé trávě v Karviné a v nové domácí hale. „Střídáme to, jeden trénink je víc silový, druhý zase víc s balonem,“ přibližuje jejich náplň.

Tuto sobotu čeká tým první herní prověrka s Lískovcem ve Frýdku-Místku. „Všichni soupeři v přípravě jsou z I.B třídy, další týden to bude Fučík Orlová a pak Tošanovice,“ vyjmenovává celky, které před startem jara prověří formu Dětmarovic. A v semifinále Poháru OFS se utkají s Baníkem Albrechtice (I.A třída).