Od 53. minuty přitom FK Těrlicko 2022 hrál v deseti po vyloučení Tomáše Fojcika za druhý faul. „Při odchodu z hrací plochy prostest vyloučeného hráče hozením míče po rozhodčím se slovy ‚Ty buze*ante jeden zku*vený, kolik si dostal?‘ popsal situaci v zápise o utkání hlavní rozhodčí Jakub Bolec.

Zápas 23. kola divize F MFK Havířov - Beskyd Frenštát 2:1.
OBRAZEM: Havířov porazil Frenštát. Proč se trenér Matušovič omlouval fanouškům?

Dramatický závěr mělo utkání 23. kola v Dolní Lutyni, kde domácí Sokoli v sobotu porazili Gascontrol Havířov 3:2. Padly v něm dvě červené karty za pohoršující, urážliv a ponižující výroky nebo gesta. Jako první ji v 88. minutě viděl Rudolf Chnúrik, autor první branky Dolní Lutyně. „Ty zm*de, to měl být roh a né kop od branky,“ urazil podle zápisu o utkání hlavního rozhodčího Jozefa Nemece.

Pozadu nezůstali ani hosté. „Ty ču*áku, ty zm*de zaje*aný, za to můžeš ty, k nám ani nejezdi,“ pronesl havířovský Martin Porembski po utkání, které strávil na lavičce, při odchodu z hrací plochy na adresu hlavního arbitra, za což od něj vyfasoval červenou.

Zápas 23. kola krajského přeboru Vřesina - Slavia Orlová 0:5.
Konec série. Orlová hrála v Polomi dobře, ale doplatila na vlastní hrubé chyby

Celkem padlo ve 23. kole 25 gólů (19:6). Tabulku kanonýrů soutěže se 14 přesnými trefami dál vede Kristofer Bélai (Lokomotiva Louky) před dvojicí Václav Michejda (TK Těrlicko 2022) a David Horniak (Slovan Havířov), kteří jsou autory 12 branek.

Zápas 20. kola krajského přeboru Český Těšín - Petřvald na Moravě 2:2.
Tři body a pátá nula. Český Těšín povzbudila výhra v Háji, teď ho čeká Vratimov

Okresní přebor Karvinska - 23. kolo:

FC Horní Bludovice – SK Horní Suchá B 3:0 (72. a 81. z pen. Mikulec, 11. Tyrlik).

Sokol Dolní Lutyně – Gascontrol Havířov 3:2 (71. a 85. Šulej, 25. Chnúrik - 52. Kruczek, 79. z pen. Kulich).

MFK Havířov B – Viktorie Bohumín 7:3 (7., 12. a 28. Čípel, 9. a 34. Lemchi, 39. Jakubec, 52. Grigerek - 60. Riška, 82. Jordán, 84. Putnoky).

FK Těrlicko 2022 – Lokomotiva Louky 5:0 (78. a 90+4. Michejda, 34. Uhrin, 82. z pen. Valášek, 93. Číž).

Baník OKD Doubrava – Slavoj Petřvald 1:1 (13. Hanzel - 32. Nemeth).