Suverénní lídr tabulky navíc okořenil oslavy v domácím zápase ročníku výhrou 4:2 nad Slavojem Petřvald. „Pocity jsou neuvěřitelné, pěkné. Jsem rád, že jsem dostal šanci vést tento neskutečný kolektiv. Nikdy bych nevěřil, že se z ničeho nic dá založit klub, který bude fungovat a za jedinou sezonu se povedlo to, o co se jiná mužstva snaží řadu sezon,“ řekl Deníku po utkání trenér Vlastimil Petržela.

Spravit chuť po porážce 1:4 z minulého týdne v Opavě si budou chtít fotbalisté Bohumína. V Areálu Pavla Srnička v posledním domácím zápase divize F v sobotu přivítají poslední Břidličnou.
Kam za fotbalem: Stonava hraje o postup, Havířov i Bohumín naposledy doma

Narážel samozřejmě na známý fakt, že v minulém roce došlo díky všelijakým vztahům mezi funkcionáři k rozdvojení klubu FK Těrlicko. Část vedení, trenérů, hráčů i mládeže zůstala v původním klubu, většina však přesídlila do nového celku FK Těrlicko 2022. Ten ovšem musel na podzim domácí zápasy hrát v Loukách, než dostal možnost se přesunout zpět na hřiště v Těšínské ulici a se „sousedy“ se o plochu dělit.

„Neřeším politiku, jsem rád za šanci, že jsem mohl tenhle tým trénovat, ale člověk se diví, jak jsou někteří lidé schopni ve sportu, kde jde o dětí, přes dorost až po dospělé, házet klacky pod nohy. O to víc si cením, co tady lidé, které ani nevyjmenuji, protože jich je hodně, odvedli za práci,“ uvedl Petržela, který byl jako hráč u dvou postupů Těrlicka.

Fotbalista Slovanu Záblatí Martin Kempný při Pražském maratonu.
Od nemoci k maratonu. Kempného hnala euforie, i se solí v puse. V cíli? Masakr

25. kolo okresního přeboru mezi FK Těrlicko 2022 a SK Slavoj Petřvald. 3. června 2023 v Těrlicku.25. kolo okresního přeboru mezi FK Těrlicko 2022 a SK Slavoj Petřvald. 3. června 2023 v Těrlicku.Zdroj: Deník/Lukáš Ston

Ve městě, které je známo svou přehradou, nebo motocyklovými závody, se nižší krajská soutěž hrála naposledy v sezoně 2011/12. „Myslím si, že jsme byli nejlepší. A pocity? Už přemýšlím nad další sezonou,“ shrnul dění Petrželův trenérský parťák Bogdan Kajura, který na rozdíl od kolegy zřejmě bude pokračovat.

„Za mně je to paráda, před rokem jsme vlastně ani žádný klub neměli, fotbal v Těrlicku jsme sice milovali, ale za dané situace se to tady rozpadlo. Jenže teď tu slavíme. Odstartovali jsme z nuly a dojeli až tady,“ vyznal se kapitán David Koňczyna.

Předseda Miroslav Koch vyzdvihl jeden důležitý faktor. „Od začátku jsme si za tím postupem šli. Věděli jsme, že máme na to tým, a co mě těší ještě víc, že jeho velká část prošla v Těrlicku od žáků po muže. Svůj vztah ke klubu ukázali nejvíce tím, když se tady rok nehrálo, oni odešli i do vyšších soutěží, ale pak se tady vrátili, protože Těrlicko mají v srdci. Toho si obrovsky cením a těším se na další výzvy,“ prohlásil šéf klubu.

Fotbalisté MFK Karviná porazili v posledním zápase sezony Třinec 1:0, vyhráli druhou ligu a vybojovali postup do první. Vlevo Michal Papadopulos.
Papadopulos se loučil s kariérou postupem do ligy. Krásný konec, řekl. Co dál?

FK Těrlicko 2022 – Slavoj Petřvald 4:2 (2:1)

Branky: 5. Golasowski, 22. Koňczyna, 51. Uhrin, 83. Michal Vyčesaný z pen. – 30. Nemeth, 85. Šmatelka. Rozhodčí: Plonka – Sýkora, Stejskal. ŽK: Kaczmarczyk (Těrlicko). Diváci: 113.

Těrlicko: F. Ciasnocha – Michal Vyčesaný, Koňczyna, Wojtyna (80. J. Ciasnocha), Malý (74. Rojčík) – Valášek (48. Grabowski), Michal Škuta (48. Uhrin), Kaczmarczyk (74. Martin Vyčesaný), Klváček – Michejda, Golasowski. Trenér: Petržela.

Petřvald: Molnár – Galasovský (46. Levanský), Vanečko, Strouhal, Radim Škuta (34. Budina) – Nemeth, Kawulok, Slíva, Šmatelka – Sliwka, Doležal (64. Kereškéni). Trenér: Levanský.