Pořadí v čele tabulky střelců zůstalo po 15. kole stejné jako na podzim. S 27 brankami ji vede distancovaný Daniel Hanusek (Dětmarovice), druhý je Lukáš Kurušta (Rychvald) se 17 přesnými trefami a třetí David Horniak (Slovan Havířov) s 15 góly.

Zápas 13. kola okresního přeboru Karviné Horní Suchá B - Dětmarovice 4:0.
Okresní přebor Karviné: góly, karty, tresty, fanoušci, brankáři. Podívejte se

Nejvíc „zlobili“ fotbalisté v utkání Dětmarovice – Petřvald, kteří viděli sedm žlutých (5:2), o jednu méně (4:2) jich bylo uděleno v duelu Věřňovice B – Doubrava.

Všechny tři červené karty dostali hosté. Dolní Lutyně dohrávala zápas v Rychvaldu od 6. minuty v deseti bez vyloučeného Petra Sagitariuse za „zmaření zjevné brankové možnosti podražením ze strany ve snaze zahrát míč“.

Zápas 17. kola fotbalové divize F Polanka nad Odrou - MFK Havířov 0:0.
Emoce na hřišti: Vratimov přišel o brankáře, Havířov o hráče. Bod trefila posila

„Béčko“ MFK Havířov se v Loukách muselo od 86. minuty obejít bez Romana Fischera, který první žlutou viděl v 65. minuě za „zmaření slibně se rozvíjející útočné akce soupeře hraním míče rukou“, druhou pak za stejný přestupek, kdy v souboji o míč soupeře podrazil.

Ze hřiště Viktorie Bohumín zamířil v 88. minutě předčasně do šatny také Matěj Schindler z Horních Bludovic. První žlutou viděl ve 48. minutě za „držení soupeře za dres v nepřerušené hře bez zjevné snahy a úmyslu hrát míčem,“ druhou za „bezohledné kopnutí soupeře do hlavy v souboji o míč v nepřerušené hře“.

Dětmarovice nabírají sílu na jaro. Proč začal lídr okresu přípravu později?

Okresní přebor Karvinska – 15. kolo:

Gascontrol Havířov – Horní Suchá B 0:0.

Baník Rychvald – Dolní Lutyně 3:0 (57. z pen. a 75. Foltyn, 81. Foltyn, ČK: 6. Sagitarius/Rychvald).

Lok. Louky – MFK Havířov B 1:1 (57. z pen. Koschny – 27. Foldyna, ČK: 86. Fischer/MFK B).

Dětmarovice – Slavoj Petřvald 3:3 (53. Lipovský, 80. Skácelík, 85. z pen. Zahatlan – 33. Trnka, 64. Jiřičný, 90. Slavičínský).

Věřňovice B – Doubrava 3:3 (10. Čopík, 60. Renta, 73. Kantor – 52. a 81. Bambuch, 65. Pokorný).

Viktorie Bohumín – Horní Bludovice 3:2 (3. a 52. Holub, 80. Jordán – 4. Béreš, 77. Tyrlík, ČK: 88. Schindler/Horní Bludovice).