Obsazení soutěže je stejné jako loni, jen postupující Záblatí nahradila sestoupivší Doubrava a společně s Horními Bludovicemi a TJ Petřvald bude patřit k hlavním adeptům na postup.

Zápasy 1. kola okresního přeboru - 18. srpna (17.00): Těrlicko - Horní Žukov, Louky - TJ Petřvald, Doubrava - Baník Rychvald, Slavoj Petřvald - Gascontrol Havířov, B. Fučík Orlová - Viktorie Bohumín (19. 8.), Horní Bludovice - Slovan Havířov (19. 8.)

Okresní pohár, jenž je vlastně okresní částí Českého poháru, začne o týden dříve, tedy 12. srpna a tady není bez zajímavosti, že svůj zápas o „přežití“ absolvuje nejstarší klub na Moravě a ve Slezsku - Slovan Orlová (založen 1908).

Dva roky totiž nevykázal žádnou činnost a pokud nějaký klub dva roky nezasáhne do jakékoliv mistrovské soutěže, oficiálně podle fotbalových pravidel zaniká. Proto se Slovan přihlásil alespoň do pohárové soutěže, což je mistrovská soutěž. V derby si zahraje na Žofince ve Staré Orlové s domácím Fučíkem, protože sám už nemá žádné hřiště.

Zápasy 1. kola okresního poháru - 12. srpna (17.30): Záblatí volno, Baník Fučík Orlová - Slovan Orlová, Slovan Havířov - Těrlicko, Horní Žukov - Louky.