Petřvald během podzimu vybojoval 33 bodů. Z dvanácti zápasů jich jedenáct vyhrál a nestačil pouze na konkurenční Slavoj, s nímž na domácí půdě prohrál 2:3.

„Ten zápas nás mrzí,“ nezastírá předseda klubu Pavel Gorovič. „Ale jinak v klubu vládne velká spokojenost,“ dodal. Hráči Petřvaldu během podzimu nastříleli 47 branek a zároveň se pyšní nejlepší defenzivou v soutěži – inkasovali jen sedmnáctkrát.

Pohled na tabulku hovoří jasně. Petřvald útočí na postup do I.B třídy, z níž loni sestoupil. „Postoupit chceme, snad jsem to teď ale nezakřikl,“ směje se Gorovič. „Máme postupové ambice a velký náskok, který bychom měli udržet,“ věří. O druhé místo se s devítibodovou ztrátou dělí Bludovice s doubravským Baníkem.

V čem byla na podzim hlavní síla týmu? „Dáváme hodně branek, máme vynikajícího střelce a taky šikovného gólmana,“ vypočítává Gorovič.

Orlovští dál prohrávají.
Černá šňůra pokračuje. Orlová prohrála šestý zápas v řadě

Hledají obránce

Případným posilám se však bránit nebude. Vedení klubu si uvědomuje, že je třeba vyztužit obranu. „A taky bychom mohli získat někoho do středu zálohy. Kdykoliv se totiž může něco přihodit a je třeba být na to připravení,“ uvědomuje si Gorovič, jenž ví, že po případném postupu tým čeká další náročné období.

Po minulém posunu do vyšší soutěže totiž Petřvald hodně hráčů opustilo. „Kolektiv se tak budoval znovu. Teď budeme muset tu vazbu udržet,“ uvědomuje si předseda oddílu.

Město Karviná oceňuje každým rokem své mládežnické sportovce.
Nejúspěšnější sportovec roku je opět tady
Záchrana zraněného lyžaře v Beskydech.
Horská služba v Beskydech zachraňovala lyžaře zraněného po nárazu do stromu