Třešničkou na dortu byl poslední domácí zápas proti Viktorii Bohumín, kterou „HePo“ porazilo vysoko 11:0 a korunovalo tím svůj postup do I.B třídy, kam se vrací po dvouleté odmlce.

Petřvald měl v soutěži velkou převahu a postup měl v kapse už čtyři kola před koncem soutěže. „Nečekali jsme, že to zvládneme až s takovým přehledem,“ uvedl kapitán týmu Tomáš Budina. „Jsme tady kluci z Petřvaldu, známe se a dobře o sobě víme,“ dodal devětadvacetiletý záložník, který s klubem spojil celou svou kariéru.

Chtějí střed tabulky

Po výhře nad Bohumínem petřvaldští převzali pohár pro vítěze okresu a oslavy vypukly naplno. „Je to skvělé, fakt parádní pocit,“ říkal spokojený kapitán Budina. Před Petřvaldem je teď ale nová výzva v podobě I.B třídy. V té se naposledy ohřál pouhý rok, hráči i realizační tým ale věří, že to v příštím ročníku bude jiné a sestupu se nebojí. „Kdybychom v to nevěřili, tak tam ani nejdeme,“ říká odhodlaně kouč Miroslav Budina. Petřvald však pomýšlí ještě výš. „Chceme hrát minimálně v půlce tabulky,“ hlásí předseda oddílu Pavel Gorovič.

Když hrál Petřvald ve vyšší soutěži naposledy, nedopadlo to ideálně. „Tehdy nám chyběl střelec, ale teď už je máme,“ uvedl Tomáš Budina, který dal v sezoně šestnáct branek. Michal Gorovič se trefil dokonce dvaatřicetkrát.

V Petřvaldu chtějí i nadále stavět na místních hráčích, vyšší soutěž si ale vyžádá i několik posil. „Kádr je stabilizovaný, nikdo z něj odcházet nebude,“ říká trenér mistrovské party. „Chtěli bychom někoho do každé řady,“ dodal. O posilách hovořil i předseda Gorovič, byť konkrétní jména zmiňovat nechtěl. „Základ týmu zůstane stejný. Ale měli bychom přivést i několik hráčů odjinud,“ nastínil plány klubu.

TJ Petřvald – vítězové okresu Karviná 2018/19

Hráči: Jan Janča, Petr Jonšta, Jan Dubový, David Pokorný, Ondřej Kostka, Ondřej Cudrák, Filip Marek, Jan Goldbricht, Ivo Goldbricht, Michal Gorovič, Dominik Knor, Tomáš Budina, Jan Sklepek, Jakub Jiřičný, Petr Bitala, Dominik Šeruda, Richard Müller, Josef Jakub, Václav Zajíček, David Durczok, Miloš Nalevajka, Dominik Kršák, Vojtěch Gellnar, Petr Slavev. Trenéři: Miroslav Budina a Jakub Cífka, vedoucí mužstva: Petr Šilhánek.