Zbylá dvě utkání skončila remízou, ovšem v ostravském přeboru se za nerozhodného stavu kopou ještě penalty, což je zvláštní novinka letošního ročníku. A zde Slavoj jednou padl v Třebovicích (podruhé vyhrál nad Hlubinou).

„Začalo se to praktikovat teprve letos, je to taková zajímavost, i když musím říct, že já jsem shodou okolností i trenérem našeho béčka v městské soutěži, a tam jsme ze čtyř penaltových rozstřelů nevyhráli ani jednou,“ zasmál se sekretář Slavoje Ivan Cholevík.

Jinak jsou ale samozřejmě s průběhem podzimu v Rychvaldě spokojeni. „Nechceme to zakřiknout, už v minulé sezoně jsme bojovali o postup, ale nakonec se ukázaly být lepší Slovan a Krásné Pole. I když, jak jsme se pak dívali zpětně na bodové zisky vítězů soutěže z předchozích ročníků, tak i ten náš zisk z minulé sezony by v posledních deseti letech stačil na postup,“ přiblížil další zajímavost Cholevík.

Slavoj, který dlouho hrával i I.A třídu, je teď na nejlepší cestě vrátit se do krajských soutěží.

Dal dohromady skvělý kádr, kde si nelze nevšimnout jmen jako Daniel Tchuř, bývalý fotbalista Baníku a Vítkovic, či Jaromír Nadhajský, pan střelec, zároveň jeden z organizátorů Turnaje vítězů pro děti. „Tým vystupuje opravdu jednolitě. A i když jsme s třiašedesáti góly nejlépe střílející mančaft, pořád zahazujeme obrovské množství šancí, takže prostor pro zlepšení tady pořád je,“ směje se Cholevík.

Diváci v Rychvaldu mohou být spokojeni.Zdroj: Michal Chadim

Zásluhu na skvělé podzimní bilanci Slavoje má bezesportu trenér Pavel Keprt, bývalý fotbalista, který pomohl dotáhnout do konce angažování Daniela Tchuře, špílmachra mužstva.

Shodou okolností hraje Slavoj ostravský přebor teprve krátce, neboť teprve před třemi roky „přestoupil“ z okresního přeboru Karvinska, kde se mu osm let nedařilo postoupit a umísťoval se v půlce tabulky.

Což svádí k domněnce, že se funkcionáři Slavoje snažili přejít pod hlavičku Ostravy i proto, aby se jim snáze povedlo dostat se do I.B třídy. „Vypadá to tak, ale není to pravda. Nekalkulovali jsme s tím, že ostravský přebor pro nás bude jednodušší. Dělali jsme to z jiných důvodů a ten hlavní spočíval v mládeži. Na Ostravsku přece jen hraje žákovské a dorostenecké soutěže větší počet týmů, což je pro naše kluky přínosnější,“ vysvětlil Cholevík.