„V roce 1922 zrodila se legenda na slezské straně Ostravy tam U dubu. Byla to trnitá cesta, dnes chlouba města,“ začíná nejnovější song z alba 100 let na Slezské. Videosingl vznikl pod taktovkou trojice Chacharski, Pretorian, El bajto společně s Jaromírem Nohavicou.

„Oblohou nad Bazaly plují modrobílé šály. Jedna je moje. Tu jsem dostal kdysi k Vánocům, když jsem byl ještě malý,“ vzpomíná v písni Nohavica. Atmosféru doplňují i historické záběry z Bazalů v průběhu uplynulých let.

Opravená lávka nad Bazaly, 26. září 2023, Ostrava.
Ta panoramata. Nová vyhlídka nad Bazaly za 37 milionů je hotová, podívejte se

V nejnovějším videoklipu se objevili i bývalí hráči Baníku Ostrava jako například Martin Lukeš nebo Václav Svěrkoš. Před čtyřmi lety fanoušky Baníku upoutala píseň s názvem Chuligáni z Bazalů před čtyřmi lety.

Celý videoklip si můžete poslechnout zde: 

Zdroj: Youtube

Pokračování s číslem dva se představilo letos v říjnu. Slibovaná společná deska má spatřit světlo světa 13. prosince tohoto roku. Album bude obsahovat celkem deset písní, na kterých se kromě Jaromíra Nohavici, podílel například i saxofonista Nikos Kuluris z kapely Kryštof, který se často objevuje za bubnem v kotli Baníku. Na projektu se podíleli Chuligáni z Bazalů a ultras Baníku.

Chuligáni z Bazalů 2: 

Zdroj: Youtube