Jak Deník informoval, nad dobkovickým fotbalovým klubem se nepříjemně stahovala mračna. Nyní přišel krutý verdikt. „Můžu potvrdit, že fotbal v Dobkovicích končí. Více než polovina hráčů stávajícího kádru je už dohodnutá v jiných klubech. Někdo jde do Děčína, někdo do Chlumce, někdo do Povrlů. Až mě zaráží, že se to takhle rozprchne,“ přiznal se smutkem v hlase dlouholetý dobkovický trenér Zdeněk Štol.

Hodnocení zápasu na Střekově? Podle ně to hráči odchodili. „Jakoby ani nechtěli hrát, vlastně jsme to jenom nějak odehráli. Na závěr trenérské kariéry je to pro mě opravdu trpká pilulka. Nechtěl jsem zažít, abychom takovým způsobem prohráli s podprůměrným týmem. Bylo vidět, že už jsme ani nechtěli hrát fotbal. Hráči už asi myslí na své nové kluby. Poslední domácí zápas pro mě bude vysvobozením. Bohužel tím fotbal v Dobkovicích umře,“ zdůraznil.

Fotbalisté Radějova (v bílém) remizovali s Vlkošem 2:2
Vlkoš přišel o postup v 93. minutě. Penaltový faul jako z MMA, řekl kouč

Zdeněk Štol navíc prohlásil, že už ani neexistuje šance, která by ještě dobkovický klub zachránila. „Jak už jsem zmínil, tak k dnešku je sedm hráčů víceméně dohodnutých s jinými kluby. Museli bychom sehnat zhruba deset hráčů. To je v současné době absolutní nesmysl,“ pokrčil rameny.

Je možné, že týmu z Děčínska srazila vaz i minulá sezona. Dobkovice totiž skončily v I.B třídě na třetím místě s minimální ztrátou na druhý Děčín. Jenže po sezoně odešla řada opor, další hráči se zranili a přišel výsledkový propad. Ten vyústil nejen sestupem do okresního přeboru ale pravděpodobně i celkovým zánikem. Bohužel, pro současnou fotbalovou dobu jde prakticky o typickou záležitost.


Načítám tabulku ...