Když v polovině dubna fotbalisté Vlkoše porazili druhou Blatnici pod Svatým Antonínkem, na čele soutěže měli osmibodový náskok. Ten však lídr okresního přeboru do konce sezony prohospodařil a nakonec musí kousat druhou příčku. „Nevím, jestli to bylo podcenění, ale závěr sezony nám nevyšel,“ krčil rameny zkušený stratég.

Právě bodový polštář podle Čady jeho svěřencům uškodil. „Podzimní část jsme odehráli opravdu dobře, vyšel nám i úvod jara, ale byli jsme hodně na hrušce, což nám ublížilo. Pak jsme prohráli v Petrově, doma s Dambořicemi, nevyšel nám ani zápas v Násedlovicích,“ jmenoval ztráty.

Ostrov – Slavia Karlovy Vary B 2:2 (1:2).
VIDEO: Derby v Ostrově? Vyhrocený zápas, dvanáct karet a korunovace mistra

Přesto měl favorit soutěže situaci ve svých rukou, při rovnosti bodů s Blatnicí hrála ve prospěch Vlkoše lepší bilance vzájemných zápasů. Zatímco celek z Veselska v sobotu porazil Vacenovice, Vlkoš na hřišti sestupujícího Radějova jen remizoval 2:2. „Utkání se pro nás vyvíjelo dobře, byli jsme lepší a kontrolovali hru. Ve dvaatřicáté minutě nás poslal Jindřich Slavíček do vedení, bohužel jsme udělali minutu před poločasem obrovskou chybu, kterou domácí Petr Šmach potrestal,“ ohlédl se Čada za úvodním dějstvím nedělního duelu.

Hosté si vzali vedení zpět v šestašedesáté minutě, kdy se prosadil Ladislav Menšík „Klukům jsem v kabině řekl, že hrajeme dobře a druhou branku určitě dáme,“ pravil bývalý kanonýr.

Veškeré úsilí hostů však zhatila třiadevadesátá minuty, kdy sudí Antonín Lipár odpískal v pokutovém území Vlkoše faul. „Penalta byla určitě zcela jasná. Náš hráč zůstal po faulu ležet, tekla mu krev z nosu. Hráč soupeře si k němu ještě klekl a začal ho bušit jak v MMA. Vůbec si to neodkážu vysvětlil. Rozhodčího na to upozornil i pomezní,“ popsal zlomový moment zápasu radějovský trenér Michal Otradovec.

Hostující lavička však viděla situaci jinak. „Souboji předcházely tak tři fauly na naše hráče, ten souboj náš hráč vyhrál a odhlavičkoval balon. Asi po deseti vteřinách rozhodčí pískl do píšťalky, protože se ve vápně strhla rvačka. Bylo tam z jejich strany nějaké flusání na hráče, my jsme to pak vraceli. Rozhodčí prostě pískl penaltu, co na to mám říct,“ zlobil se hostující kormidelník.

Sestup neodvrátili

Ten se po zápase dočkal i vysvětlení penaltové situace od rozhodčího. „Řekl mi, že viděl u jednoho hráče krev. Přitom oba hráči si do souboje naběhli, nebyl tam žádný faul,“ tvrdil Čada.

O sesazení Vlkoše z prvního místa následně rozhodl druhou brankou v zápase Šmach, jenž s klidem proměnil nařízenou penaltu. „Věřil si, penalty u nás dává pravidelně. Ještě přicházel do úvahy Lukáš Chmelař, ale ten se k tomu neměl,“ neskrýval Otradovec.

Radějov však ani ziskem bodu neodvrátil sestup do III. třídy. „Předpokládal jsem, že s dvaatřiceti body se udržíme. Bohužel sestupují čtyři týmy, takže padáme,“ mrzí šéfa radějovské lavičky.

Karel Pabiška, TJ Dynamo Střížovice
Spor o korunu krále střelců: Kdo chyboval? Pabiškova pohádka happy end nemá

Do podzimní části vstoupil nováček okresního přeboru dobře, na jaře však vyhrál pouze dva zápasy. Jeden z důvodů jarních nezdarů je i absence bývalého reprezentanta Tomáše Hořavy, který kvůli zranění ukončil kariéru. „Když byl na hřišti, kluci se před ním strašně snažili, na tým měl velký vliv. Na druhou stranu vím, že Tomáš měl s koleny opravdu velké problémy, naprosto ho chápu,“ uvedl Otradovec.

Ztráta klíčového hráče

Klíčového hráče v jarní části ztratil i Vlkoš.

„Ve druhém jarním kole se nám zranil kanonýr Gabriel David, který dal za podzim osm branek. Natrhl si třísla, byl na nějakém zákroku, pro zbytek sezony jsme s ním nemohli počítat,“ litoval Čada.

Hlavní aspirant na postup tak zakončil sezonu na druhém místě se dvoubodovou ztrátou na první Blatnici pod Svatým Antonínkem. Útěchou pro Čadovy svěřence může být fakt, že v minulých letech došlo k několika papírovým postupům i ze druhých míst. Zda se budou fotbalisté Vlkoše nakonec radovat, se uvidí až na losovacím aktivu.