Po více než třech měsících jste vyhráli. Jak jste zápas prožíval?

Věděl jsem, že jde o derby a že nejde o ledasjaký zápas. Na tři body jsme čekali strašně dlouho a celý týden jsme se hecovali a věřili tomu, že to dnes přijde. Myslím, že to bylo vidět i na trávníku. Celou dobu jsme pořádně šlapali a dali do toho všechno. Úplně všechno! Jak říká trenér, hlavně to srdíčko.

Budou tři body znamenat pro tým velké psychické povzbuzení do dalších zápasů? Trenér říkal, že stačí jedna výhra a mančaft to neuvěřitelně nakopne.

Já v to pevně věřím. Takový zápas nad blízkým rivalem vám vždy pomůže. Po dlouhé době jsme odehráli výborný zápas, drželi celou dobu vysoké tempo, a když si tento trend udržíme i do zbývající části sezony, můžeme v ní být úspěšní a dočkat se dalších bodů. Tyto z derby jsou pro nás nesmírně cenné.

Jak velkou zásluhu na nich má nový trenér František Straka?

Ó, velkou. On je tak velký motivátor! Dokazuje nám to každým tréninkem, dnes se na lavičce prezentoval přesně tak, jak vypadá na každém tréninku. Až by si člověk myslel, že on sám hraje ten zápas. Jsem rád, že jsme udrželi jeho tempo (smích).

Byl to váš nejlepší výkon za dobu, co jste v Karviné?

Možná jo, jeden z nejlepších určitě. Já ale na hřišti nejsem sám, celkově nám ten zápas sedl. Každý hráč svou kvalitou přispívá k úspěchu týmu a já jsem rád, že jsem k němu mohl pomoci. Mám z toho obrovskou radost.

Vy jste dnes byl u všeho podstatného. Gól jste ale nedal, nemrzí vás to?

Měl jsem nějaké šance, hlavně ta první z úvodu zápasu mě mrzí, tam to ale udělal výborně i brankář. Pak jsem byl vždy na pravém místě v pravý moment, ale do těch šancí mě dostali i spoluhráči dobrým pohybem a přesnou přihrávkou. Dnes jsme dokázali prvky z tréninku přenést i na trávník a bylo to na naší hře vidět.

Máte rád takto vypjaté zápasy?

Samozřejmě, každý fotbalista čeká právě na takové zápasy. Pro lidi to je velká událost, tím spíš pro hráče. Několik derby zápasů jsem už zažil a vím, že když prohrajete zrovna takový zápas, přijde velký smutek a naopak při výhře máte pocit bezbřehé euforie. Naštěstí dnes platí to druhé.