Ofenzivní štírek z Pobřeží slonoviny byl jako obvykle vidět. Nepřekvapil jej ani sníh, který se během utkání snášel na plzeňský stadion. Jak Ba Loua podotkl, po delší době zažil zase opravdovou zimu. „Takovou pamatuji naposledy z Dánska,“ připomněl své angažmá ve Vejle.

Gól do sítě jarního účastníka Evropské ligy jej potěšil. „Plzeň je silná, počítá se to. Dostal jsem hezký míč do náběhu a pak už to nebylo moc těžké,“ popsal svou trefu. „Škoda jen, že můj gól nevedl k nějakému bodovému zisku,“ zalitoval.

Dalo se podle něj v Plzni bodovat? „Asi ano, ale chyběla nám větší přesnost ve finální fázi. Je ale fakt, že žádné velké šance jsme neměli, spíš takové možnosti a pološance,“ připustil férově.

Teď se chystá na pár dní domů. „Těším se na rodinu a kamarády, se kterými strávím svátky a konec roku. Ale začátkem ledna už se zase vracím do Karviné na start zimní přípravy,“ připomněl.

Hrnčár: Věřím, že naše práce se vyplatí

První půlku sezony má za sebou i nový kouč MFK Karviná Norbert Hrnčár, který přišel k mužstvu na poslední čtyři zápasy roku. V závěru podzimní části uhrál s týmem při mimořádně náročném losu čtyři body.

Trenér Karviné Norbert Hrnčár.

„Viděl jsem mužstvo v těžkých situacích, hodně jsem jej poznal. Byly tam absence kvůli zranění a dalším okolnostem, s tím jsme se vyrovnali. Los byl extrémní (Slavia, Jablonec, Plzeň) a vzhledem ke skladbě soupeřů můžeme ty čtyři uhrané body považovat za solidní. Teď už nezbývá, než se připravit na přestávku a zapracovat na tom, abychom pro Karvinou udrželi ligu,“ konstatoval Hrnčár po utkání v Plzni.

Další otázka je nasnadě: bude mít k dispozici stejný kádr jako doposud? Neustále se spekuluje o odchodech Panáka s Budínským, nově údajně i o Wágnerovi. „Věřím, že na jaře budeme silnější a že naše poctivá práce se nám na konci sezony vyplatí. A ty spekulace samozřejmě vnímáme, jsou to takové každodenní šumy, ke kterým se těžko mohu vyjádřit. Tomáš Wágner má u nás smlouvu, věřím, že bude normálně pokračovat. To samé platí o Bůďovi. Panák je momentálně po operaci a mimo hru. Pochopitelně budeme rádi, když oba zůstanou,“ uzavřel Hrnčár.