Bývalý trenér reprezentace a nejúspěšnější český kouč uplynulé dekády, který v minulých jedenácti letech s Plzní a bulharským Razgradem získal pět ligových titulů, se týmu chopí po dovolené na startu letní přípravy.

Týmu se tak neujme Pavel Hapal, i když jeho jméno v kombinaci s Radoslavem Kováčem bylo dlouho nejpravděpodobnějším a jednání výrazně pokročila. Změnu ale přinesl začátek tohoto týdne, kdy Pavel Vrba skončil na lavičce pražské Sparty.

Trenér Tomáš Galásek na utkání 30. kola první fotbalové ligy FC Baník Ostrava - FK Jablonec, 20. dubna 2022 v Ostravě.
Tomáš Galásek se v neděli v Plzni rozloučí s Baníkem

„Když se naskytla příležitost otevřít jednání s Pavlem Vrbou, nebylo nad čím váhat. Museli jsme reagovat velmi pružně, protože na trhu byl o takového kouče okamžitě značný zájem. Jednání bylo velice korektní, rychlé a bezproblémové, velmi rychle se ukázalo, že jsme společně naladěni na podobnou notu. A především Pavel Vrba sám ukázal, že má zájem jít právě do Baníku, což věc usnadnilo,“ řekl výkonný ředitel FC Baník Ostrava Michal Bělák.

Podle sportovního ředitele klubu Aloise Grussmanna se během letní přestávky bude ještě dotvářet realizační tým. „Řeší se ještě několik otazníků. Teď ale máme především velkou radost, že hlavní trenérský post jsme mohli obsadit tak renomovanou personou, která se navíc orientuje i našem prostředí,“ pronesl Alois Grussmann, který se s Pavlem Vrbou jako hráč potkal v baníkovské mládeži.

VIDEO: Návrat Pavla Vrby do Ostravy a Baníku

Zdroj: FC Baník Ostrava

Pavel Vrba svou trenérskou kariéru v Baníku na přelomu tisíciletí zahajoval a v roce 2004 ji ve dvojici s Františkem Komňackým ozdobil ziskem mistrovského titulu s Baníkem. Pak z klubu na dlouhých osmnáct let odešel. Přes angažmá v Púchově, Žilině, Plzni, Machačkale, Razgradu a Spartě a u národních týmů Česka, Slovenska a české dvacítky se nyní na Slezskou vrací.

Utkání 30. kola první fotbalové ligy: FC Baník Ostrava - FK Jablonec, 20. dubna 2022 v Karviné. Trenér Ostravy Tomáš Galásek.
KOMENTÁŘ: Baník a fanoušci vyhlíží trenéra spasitele. Ten ale neexistuje

„Přiznám se, že nebylo moc nad čím přemýšlet. Chtěl jsem se vrátit tam, kde jsem s velkým fotbalem začínal. K Baníku mám vztah, klub má zase ambice, dobré zázemí, akademii a skvělé fanoušky,“ uvedl Pavel Vrba.