Vojta si před časem cestou autem při průjezdu Frýdkem-Místkem všiml ženy, která zkolabovala a ležela na zemi. Okamžitě na to upozornil svou maminku. Ta otočila vůz a přispěchala i se synem k bezvládné ženě, aby jí poskytla první pomoc. To se naštěstí povedlo a přivolaná záchranka už seniorce poskytla vše další, co potřebovala. O incidentu jsme psali ZDE.

Záchranáři Moravskoslezského kraje pozvali Vojtu i s maminkou na výjezdovou základnu a osmiletého chlapce ocenili. Vojta je hrdý baníkovec, a tak se akce zúčastnil také kapitán mužstva Filip Blažek, jenž malému zachránci předal všemi hráči podepsaný dres, tašku s dárky a pozval Vojtu i s celou rodinou na zápas 7. kola FORTUNA:LIGY s Mladou Boleslaví. Po jeho skončení vzala kabina Baníku Vojtu mezi sebe a spolu s ním si užila radost z vítězství 2:0.

„Osmiletý Vojta ukázal skvělý charakter a my jsme hrdí na to, že je naším fanouškem,“ uvedl Matěj Šturala, marketingový a PR ředitel FC Baník Ostrava. „Proto jsme mu věnovali dres a pozvali ho do kabiny. Takové skutky, byť by měly být samozřejmostí, je nutné ocenit a upozorňovat na ně. Právě proto, aby se samozřejmostí staly,“ dodal Matěj Šturala.