Předchozí
1 z 5
Další

UŽ BEZ KLÍČOVÉHO STOPERA

Baník je bez Enea Bitriho. Albánský stoper ve čtvrtek dotáhl svůj přestup do Norska, nově je hráčem Valerengy Oslo. Pavlu Hapalovi bude bezesporu chybět, jelikož kouč na jedinou zimní posilu sázel, vyjma zdravotních potíží, nebo karetních trestů byl téměř vždy členem základní sestavy. Se svou úspěšností v hlavičkových soubojích zároveň platný před oběma brankami. Nyní Baníku zbylo kvarteto Filip Blažek, Michal Frydrych, Karel Pojezný a David Lischka, přičemž posledně jmenovaný na Slavii chyběl ze zdravotních důvodů. Vyloučeno není ani posílení.

PODOBA S JAREM

Zápasy proti Českým Budějovicím se staly tak trochu symboly minulé nevydařené sezony Baníku. Oba překvapivě ovládli Jihočeši v poměru 2:1, v Ostravě přitom ještě za vlády Pavla Vrby měli Slezané řadu šancí, které ale zůstaly nevyužity. Na jaře pak mužstvo vedené Pavlem Hapalem nebylo daleko od alespoň bodu, ale nedůslednost v defenzivě zapříčinila další nezdar. A právě to, co předcházelo jarnímu vzájemnému souboji na Střeleckém ostrově, se aktuálnímu dění trochu podobá. Baníku se také nedařilo herně ani výsledkově, mluvilo se o pevnosti pozice trenéra. Teď si nemusí hlídat záda jen Pavel Hapal, ale také hostující duo Nikl – Zápotočný, které teprve před týdnem ukončilo sérii porážek a s Bohemians získalo první body v sezoně.

HAPAL HORŠÍ NEŽ VRBA

Na stadionech je zatím klid, na sítích ale fanoušci vyjadřují nespokojenost s hrou i výsledky a volají po konci trenéra Pavla Hapala. Éterem pak létají jména eventuálních nástupců jako David Horejš, nebo současný asistent Danny Searle. Realitou je, že Hapal má se čtyřmi body horší vstup do sezony, než loni Pavel Vrba, nebo Radim Kučera v ročníku 2017/18, kdy byl Baník nováčkem ligy a nakonec se horko těžko zachraňoval. Teď je na trenérovi i jeho týmu, aby nevalnou statistiku vylepšil. A pokud možno i přesvědčivě.

PŘÍZNIVÝ LOS = NUTNOST BODŮ

Tento bod volně navazuje na ten předchozí. V prvních pěti kolech Baník hrál těžké zápasy v Plzni a na Slavii, doma měl Slovácko. Lze tím teoreticky obhajovat fakt, že slavný klub se krčí se čtyřmi body ve spodních patrech tabulky. Nyní už ale není kam uhnout. Po Českých Budějovicích sice následuje silná a fungující Mladá Boleslav, ale opět doma. Pak po reprezentační pauze Slezané zamíří do Ďolíčku a ve Vítkovicích hostí Jablonec. Je jasné, že tady už se Baník nesmí ohlížet doleva ani doprava, a cílevědomě jít za body, jinak z toho bude opět zmařená sezona už na jejím začátku.

NÁVRAT EWERTONA

Faktor, který by měl oproti duelu na Slavii hrát výrazně ve prospěch Baníku. Brazilec se před nucenou pauzou zlepšoval, s Hradcem byl hodně viditelný, spoluhráčům vytvořil několik šancí. Na jeho konstruktivní i technické schopnosti bude Baník rozhodně spoléhat.