Domácí nastoupili bez útočníka Petráně, který pykal za vyloučení na Spartě, zato opět se stoperem Dreksou, který se po dlouhodobém zranění doposud rozehrával v divizním béčku.

„To je asi tak jediné pozitivum dnešního zápasu. Pavel vydržel celých devadesát minut,“ poznamenal po utkání karvinský trenér František Straka.

Ne, že by si jeho tým nevypracoval šance (Ba Loua, Ndefe, Lingr, J. Šašinka), jenže jejich zakončení je v podání Karviné dlouhodobě tristní. Doma vsítili fotbalisté MFK toliko dvě branky. „Jsme absolutně neefektivní v koncovce, což nás samozřejmě sráží. Pak se dostáváme do křeče a na hřišti je patrná nervozita,“ uznal Straka. Řešení finální fáze v podání jeho svěřenců trenéra štve.

„To naše prokletí vstupního gólu trvá. Nejsme absolutně schopni z dobré šance vytěžit gól. Naopak branku dostaneme po totální naivitě při bránění. Když nehraje hlava, nefunguje ani to ostatní,“ mávl nespokojeně rukou.

Karvinští fotbalisté (v bílém) proti Slovácku.Zdroj: Ivo Dudek

V poločase, kdy jeho tým už prohrával 0:1, udělal hned dvě změny v sestavě, neboť cítil, že Karviné utíká důležitý duel. Do sprch zamířil Petkov, naopak do akce šel Jakub Šašinka, kterého tak čekal zajímavý bratrský souboj s mladším sourozencem Ondřejem v barvách Slovácka.

Karviná se okamžitě vrhla do útočení, jenže v 56. minutě zazdil právě J. Šašinka velkou šanci. Lingr krásně přenesl hru na Ba Louu, ten vnikl do vápna a nabídl míč J. Šašinkovi, který ale z malého vápna nedal.

Karel Gott byl na pláži Miami Beach jen jednou v životě. S fotografem Jiřím Krušinou.
Seriál Deníku: Karel Gott očima novináře Jiřího Krušiny

„Na soupeři jsem cítil, že znervózněl, jenže my jsme ve druhé půli nepracovali dobře, jelikož jsme kazili. Přitom se nám nabízely dobré prostory pro šance či navýšení náskoku, to jsme ale nedokázali, místo toho jsme dělali fauly na naší půlce a proto se Karviná dostávala do tlaku. Nicméně soustavný nebyl, což pro nás bylo dobře,“ poznamenal po zápase trenér Slovácka Martin Svědík.

Jeho tým musel dohrávat posledních dvacet minut bez vyloučeného Divíška. Situaci ale zvládl. „I v deseti jsme hráli velmi dobře, tam jsme si to už s přehledem hlídali. Ne, že bychom přímo trénovali hru v deseti, ale dnes to vyšlo. Čekali jsme trpělivě v bloku, šetřili síly na protiútok a chtěli zaměstnávat i Karvinou právě těmi protiútoky,“ dodal.

Nebuďte neviditelní! To se snažili vysvětlovat policisté chodcům na několika místech regionu při úterní akci.
Děti si s reflexními prvky hrají doma, tam je ale neochrání. Nebuďte neviditelní

Karviná však přesilovku, podobně jako v jiném domácím duelu proti Liberci, nevyužila. Aktuálně jí totiž nefungují hlavně útočníci. Zatímco Slovácko si pomohlo brankou Zajíce, domácí střelci se hledali.

„Šance tam byly, ale řešíme je diletantsky. Každý z hráčů asi cítil, že to dnes nebylo dobré, ostatně – v kabině si k tomu každý něco řekl. Ale byl to i zápas blbec. Tlačili jsme, jenže bez důrazu. Pak dostaneme gól z první pořádní akce Slovácka ve druhé půli,“ rozhazoval nespokojeně rukama.

Autorem druhé trefy zápasu byl pak někdejší karvinský záložník Jan Kalabiška. „Že by ten gól byl dílem toho, že to v Karviné znám, to ne. Spíš se mi teď daří, tak jsem si věřil jak na kličku, tak na střelu,“ popsal svou krásnou trefu na 0:2. Domácím jejich pozici nezávidí. „Když jsem tady působil, bodovali jsme hlavně doma. Když se doma nevyhrává, je to těžké,“ připustil.

Markéta Janošová je mistryní republiky v lezení na obtížnost mezi dívkami.
Adamovský a Janošová si dolezli pro tituly

Karviná zkrátka v neděli neodehrála dobrý zápas. „Překvapilo mě, co jsme dnes předváděli. Třeba ta naivita při prvním gólu Slovácka. Holt vaříme z vody a kvalita schází. Víme, že jsme si to zkomplikovali, ale jedeme dál. Musíme vyhrát v Budějovicích,“ dodal zklamaný Straka, který se příští týden vrátí don rodného kraje. Jestli to bude návrat úspěšný zodpoví až samotné utkání s domácím Dynamem.

MFK Karviná – FC Slovácko 0:2 (0:1)

Branky: 25. Zajíc, 79. Kalabiška. Rozhodčí: Rejžek – Blažej, Melichar. ŽK: Petkov, J. Šašinka, Lingr – Kadlec, O. Šašinka, Divíšek, Daníček. ČK: 70. Divíšek (Slovácko). Diváci: 3 608.

Karviná: Hrdlička – Ndefe, Dreksa, Rundić, Čonka (81. Vukadinović) – Smrž (46. Janečka), Marek Hanousek – Ba Loua, Bukata, Lingr – Petkov (46. J. Šašinka). Trenér: Straka.

Druholigoví hokejbalisté v akci.
OBRAZEM: Prohry Warriors Havířov i béčka Karviné
Stanislav Žídek při slavnostním uvedení sportovních legend do karvinské síně slávy v roce 2016.
Začal s bruslemi na kličku, teď je Stanislav Žídek v čele českého svazu