Utkání pro domácí začalo nejhůře, jak mohlo. Pražané hned z první akce udeřili. Na levé straně hřiště odcentroval Vaníček, do jehož centru se krásně položil Koubek a hlavou poslal míč mimo dosah brankáře Berkovce.

Karvinští se z tohoto šoku vzpamatovávali postupně, ale ve 13. minutě se jim povedlo srovnat, když Wágner uklidil centr Čoliće do brány. Jenže asistent rozhodčího domácím odmával ofsajd…

Klokani mohli vedení pojistit po čtvrthodině hry, kdy Reiter oslovil přihrávkou Pokorného, ten ale z deseti metrů nikým neatakován minul bránu.

Domácí se poté chopili iniciativy, ale naráželi na zformovanou defenzivu Bohemians, anebo je brzdily vlastní nepřesnosti. A protože Čolićův přímý kop skončil nad, udeřili zase hosté.

V 35. minutě Vaníček střílel, tečovaný balon přistál u nohou Dostála a ten prostřelil Berkovce. Domácí neměli ani štěstí – 0:2.

close Karviná (v bílém) nezvládla další domácí utkání. info Zdroj: Ivo Dudek zoom_in

Ve zbytku poločasu se na domácí hráče snášel z ochozů pískot s nesmělým skandováním: „Hrnčár ven!“ To zesílilo poté, co domácí v nastaveném čase první půle obdrželi třetí gól.

Po rohovém kopu odcentroval Bartek přesně na hlavu Hůlky, kterého nechali domácí trestuhodně nekrytého.

V poločasové pauze udělal karvinský trenér Norbert Hrnčár hned dvě změny. Na plac šli Budínský a Lingr, dolů zase Faško a Ba Loua.

V 55. minutě hlavičkoval po rohu Krivák k tyči, Fryšták byl připraven. Byla to zároveň poslední akce karvinského stopera, který následně uviděl za faul druhou žlutou kartu a tudíž červenou.

Zoufalí domácí vrhli všechny síly do útoku. Po centru Lingra hosté neodvrátili balon do bezpečí a střílel z voleje Čolić, jenže nepřesně.

Mimo pálil i Budínský a na víc se Karviná nezmohla. Klokani dotáhli zápas bez potíží do vítězného konce.

MFK Karviná – Bohemians Praha 1905 0:3 (0:3)

Branky: 3. Koubek, 35. Dostál, 45+2. Hůlka. Rozhodčí: Matějček – Blažej, Hock. ŽK: Krivák, Budínský, Čolić – Bartek, Vaníček. ČK: 57. Krivák (K). Diváci: 2336.

Karviná: Berkovec – Čolić, Krivák, Rundić, Djordjević – Moravec, Bukata, Faško (46. Budínský) – Ba Loua (46. Lingr), Wágner, Guba (60. Smrž). Trenér: Hrnčár.