Bodů se totiž karvinskému souboru zoufale nedostává a los v závěru roku není příjemný. Karvinští se utkají ještě s Jabloncem a Plzní, vedle Slavie dalšími dvěma českými pohárovými účastníky.

Šance, jak bodovat, se tudíž nabízela právě v Mladé Boleslavi a Karvinští výslednou remízou potvrdili, že se jim ve městě automobilů daří. Ze tří případů tam dvakrát vyhráli a v sobotu přidali remízu.

Aktivnější domácí měli v prvních pětadvaceti minutách více ze hry a do vedení šli po střele Ladry, který zůstal ve vápně trestuhodně neobsazen.

Karviná veze z Mladé Boleslavi bod.Zdroj: Jaroslav Bílek

Karviná si dávala pozor hlavně na ruského bohatýra Komličenka, nejlepšího střelce soutěže, a věnovala se mu dostatečně. Komličenko se střelecky neprosadil.

Zato se málem „prosadil“ do vlastní sítě Janečka, který jen těsně vedle tečoval jeden z několika centrů domácích. Po další Ladrově střele zase zasahoval brankář Berkovec a před dorážejícím Komličenkem musel na poslední chvíli zachraňovat Smrž, budoucí hrdina zápasu.

Karvinský mladík střílel slibně už na konci první půle, gólman Šeda ještě zasáhl. V úplném závěru to z dálky zkoušel domácí Hubínek, ale vedle.

Do druhé půle nasadil trenér Karviné Norbert Hrnčár útočníka Wágnera a ten byl hned na hřišti znát. Po Dramého nahrávce se právě přes Wágnera, který na zádech udržel kapitána Hůlku, dostal balon ke Smržovi a ten přesnou ranou k tyči vsítil svůj druhý ligový gól!

Karvinští už byli v tu chvíli vyrovnaným soupeřem domácím, ale ti po srovnání opět přidali. Takács hlavou těsně minul, Matějovského rána skončila mimo Berkovcovy tyče a Karviná už bod ubránila.

Zastavila tak sérii čtyř porážek a poprvé pod novým koučem bodovala.

Zápas sledovala nedůstojná návštěva 1236 prokřehlých diváků.

„Šlo o průměrné utkání. Karviná si bod zasloužila, hráli na hranici sebeobětování, což mi u některých našich hráčů chybělo,“ ohlédl se za utkáním domácí trenér Jozef Weber, někdejší kouč Karviné. „Jsme rádi, že jsme zastavili sérii proher a z půdy těžkého soupeře vezeme bod. První poločas byl z mého pohledu otevřený, hrálo se nahoru dolů. Chyběla mi u našich hráčů větší kvalita v šestnáctce domácích. Těší mě, že jsme se gólem po pěkné akci vrátili do zápasu. V závěru nás domácí zatlačili, ale vlastní energií a zodpovědností jsme nakonec ten bodík získali,“ hodnotil remízu karvinský Norbert Hrnčár.

FK Mladá Boleslav – MFK Karviná 1:1 (1:0)

Branky: 12. Ladra – 56. Smrž. Rozhodčí: Nenadál – Arnošt, Horák. ŽK: Takács – Wágner, Berkovec. Diváci: 1236.

Karviná: Berkovec – Čolič, Krivák, Janečka, Moravec – Smrž, Mertelj (85. Suchan) – Lingr (46. Wágner), Dramé, Galuška – Guba (81. Tusjak). Trenér: Hrnčár.