Nadšeně bojující domácí přečkali fůru šancí českého mistra a dokázali Slavii obrat o první body.

Trenér Karviné František Straka nasadil do brány zkušeného Libora Hrdličku a tento tah mu vyšel. „Byla to změna pro změnu, nový impuls. Něco podobného, jako když jsme na jaře nasadili na Spartě Pastornického,“ vysvětloval Straka. Tentokrát zůstal na lavičce sedět právě Pastornický.

Hrdlička se do ligy vrátil po dvanácti letech, doposud odchytal jen dva zápasy za Brno. A proti Slavii se vytáhl. Zneškodnil několik tutovek, když už ho slávističtí hráči překonali, zachránila ho jednou tyč (van Buren) a jednou břevno (Ševčík).

Karviná (v bílém) proti Slavii.Zdroj: Ivo Dudek

Navíc ve 25. minutě přečkal penaltu, kterou Souček poslal vedle brány. „Viděl jsem, že tam gólman skáče, tak jsem to přitvrdil. Bohužel až moc,“ ohlížel se Tomáš Souček za svým selháním.

Sám pak měl dvě další šance, ale největším smolařem zápasu byl Mick van Buren, který zahodil dvě jasné tutovky a trefil již zmiňovanou tyč. „Ani si nevybavuji zápas, kdy jsme přečkali tolik šancí,“ kroutil hlavou další premiant v karvinském dresu Daniel Stropek. Ten si připsal dokonce první ligový start. „Proti mistrovi a přímo Slavii, kde jsem vyrůstal. Je to cenný zisk,“ radoval se perspektivní stoper, který dostal šanci místo zraněného Kouřila.

Kouč Slavie Jindřich Trpišovský hodnotil remízu jako ztrátu. „Nevstoupili jsme do utkání dobře, domácí byli hodně běhaví a agresivní. Nám pohyb chyběl, na můj vkus jsme hráli příliš pomalu. Přesto jsme si po té promarněné penaltě trvalou převahu postupně vytvořili, ať už ke konci poločasu, tak v podstatě celý druhý poločas. Dneska jsme si ale vyzkoušeli snad všechny způsoby, jak nedat gól a domácí tou svou snahou a zarputilostí dokázali nakonec nulu uhájit,“ dodal.

Je pravda, že domácí v předchozích třech případech pověstné fotbalové štěstíčko neměli, tentokrát si jej vybrali plnými hrstmi. „Fotbalového boha jsme měli na naší straně,“ těšil první zisk Františka Straku.

MFK Karviná – Slavia Praha 0:0

Rozhodčí: Machálek – Paták, Flimmel. ŽK: Rundić – van Buren. Diváci: 4 126.

Karviná: Hrdlička – Ndefe, Stropek, Rundić, Čonka – Hanousek – Putyera, Lingr, Janečka (74. Smrž), Vukadinović (53. J. Šašinka) – Petráň (82. Galuška). Trenér: Straka.