Zajímavé je, že coby hráč ještě pamatuje federální ligu. Sice na jeden zápas, ale přece. Teď se Norbert Hrnčár těší na novou výzvu a kvalitnější soutěž. Premiéru bude mít ostrou, hned v sobotu nastoupí Karviná proti Slavii.

„Nad nabídkou jsme se dlouho nerozmýšleli, česká liga má kvalitu, v podstatě je to pro nás už zahraničí, takže nebylo nad čím váhat. Byla to otázka dne,“ přiznal Hrnčár. Do Slezska si přivedl asistenta Richarda Högera.

Noví trenéři se budou snažit v posledních čtyřech zápasech podzimu urvat co nejvíce bodů. „Přesné bodové zadání jsme od vedení klubu nedostali, ale momentálně nás stejně zajímá jen nejbližší zápas se Slavií,“ přiznal sympaticky vystupující trenér.

Začínat proti lídrovi tabulky a poslednímu mistrovi bude složité. „Bezesporu ano, ale v dané situaci je těžké říct, zdali pro nás bude těžší hrát proti prvnímu anebo poslednímu týmu tabulky. Ale samozřejmě, Slavia je dnes velkoklub s respektem i v Evropě. Budeme se snažit vybrat co nejlepší sestavu, abychom ji zaskočili,“ ujistil nový kouč, mimochodem velký fanoušek anglického Liverpoolu.

Stáž ve městě Beatles

Právě v tomto klubu strávil nedávno téměř měsíc. „Po tom konci v Ružomberku (v květnu) jsem byl vlastně na volné noze, takže jsem odjel na stáž do Liverpoolu. Dlouhodobě se mi líbí jeho hra a vždy se snažím čerpat z fotbalu to dobré, co by se dalo přenést do naší reality,“ přiblížil.

Co konkrétního to podle něj je? „Líbí se mi vysoký presink, rychlý přechod do útoku. Z toho pohledu je dobře, že právě to má karvinský tým zažité. Hráči nešetří krokem, jsou pracovití, a to jsou důležité atributy, abychom vytvořili základ našeho způsobu hry,“ shrnul první dojmy z mužstva trenér, který čtyři roky pracoval jako asistent u slovenské reprezentační jedenadvacítky.

Na Slovensku nebyl bez úspěchu. Třetí skončil jak s Myjavou (2016), tak s Ružomberkem (2017). V Karviné bude nejspíš bojovat o holé přežití. „Je to jen kosmetická změna,“ usmál se Hrnčár, který razantní zásahy do sestavy nechystá. „Určitě ne, budeme se s hráči poznávat za pochodu, každodenní kontakt a práce s týmem nás vzájemně posune,“ dodal Norbert Hrnčár.