Domácí tým zatím ani v jednom případě herně nezklamal a nevybouchl, faktem ale je, že s pouhými dvěma body nelze pomýšlet na lepší než poslední umístění. „Což bychom rádi změnili,“ upozorňuje úvodem Marek Bielan, bývalý ligový fotbalista konkurenčního FC Karviná a současný asistent trenéra Františka Straky.

To, že by se Karviná v případě výhry dostala před Liberec, není přitom podle něj ta hlavní motivace. „Ta spočívá v tom, že bychom už konečně rádi zúročili dobrý herní projev z předešlých vydařených zápasů ve vítězství. Kdybychom porazili Liberec, pomohlo by nám to odrazit se nahoru,“ říká Bielan.

Přeskočení soupeře a odpoutání se z posledního místa by byl jen příjemným bonusem. „Chceme vyhrát i kvůli lidem, kteří na startu sezony chodí v hojném počtu a fandí nám,“ dodává Bielan.

Pokud se chce Karviná v lize zachránit, musí doma vyhrávat, jedno proti jakému soupeři. Jsou tu ale dvě ale. Jednak není Liberec tým, který by se měl pravidelně porážet, jednak proti Liberci má klub z Karviné negativní bilanci zápasů 1-4-3.

„Osobně si také myslím, že Liberec svou kvalitou nepatří tam, kde se momentálně nachází. Každý rok hraje v širší špici tabulky, o poháry. Přirovnal bych ho trochu k nám – nejde jim to akorát výsledkově. Podle mě je pouze otázka času, kdy se zvedne. Do utkání proto jdeme s velkou pokorou,“ ujišťuje Marek Bielan.

Sám by ale byl rád, kdyby se úsilí karvinských hráčů konečně zhodnotilo v tříbodový úspěch. „Bylo by to skvělé, hráče vidím na tréninku denně a pracují opravdu tvrdě. Zasloužili by si to,“ míní karvinský trenér.

Pozor si podle něj budou muset dát hráči na standardní situace soupeře. „Liberec zahrává standardky výborně. Nešický má skvělou kopací techniku, i Potočný je zahrává, ten navíc i zakončuje, protože je vysoký. Hráči Liberce si balon ve vzduchu umějí najít. Takže standardky a také brejky, ty má Liberec propracované,“ varuje Bielan.

Potěšitelné je, že karvinská marodka se vyprazdňuje, a tak na ní zůstávají už jen dlouhodobí marodi Moravec s Dreksou. „Posledně už šli do hry i Ba Loua s Gubou. Už je jen otázka dvou týdnů, kdy to bude, hlavně v případě Ba Louy, na devadesát minut,“ zakončuje Marek Bielan.

Nedělní utkání na Městském stadionu v Karviné-Ráji startuje v 17 hodin.