Sportovní ředitel karvinského klubu Lubomír Vlk před startem jara celkem logicky kladl důraz na úvodních pět zápasů, v nichž se Karviná utká s herně srovnatelnými týmy. Tato konfrontace pro svěřence trenéra Norberta Hrnčára zatím nevyznívá dobře. S nováčkem z Opavy jen remizovali, na Slovácku předvedli úlet, který nemá s ligovým fotbalem nic společného.

Proti Teplicím proto musí bezpodmínečně zabrat, aby naděje na záchranu vůbec oživili. „Rozebrali jsme si utkání na videu, to patří ke každé pozápasové analýze. Ukázali jsme si věci, které nefungovaly, a pevně věřím, že s Teplicemi předvedeme úplně jiný výkon,“ poznamenal trenér Norbert Hrnčár.

Oba týmy půjdou do vzájemného souboje po nevydařeném vstupu do jara. Karviná získala bod, Teplice ani to ne. „Důležitý souboj to bude, ale my se musíme dívat na sebe. Podstatné bude to, jak zareagujeme na ten minulý zápas v Uherském Hradišti,“ uvědomuje si Hrnčár, který bude muset udělat minimálně jednu změnu v sestavě. „Smrž se na Slovácku vykartoval,“ objasnil.

Stoper Karviné Ján Krivák burcuje spoluhráče, aby na hřišti nechali všechno. „Zápasy rychle ubývají, vyhrát už opravdu musíme. Vím, že Teplice nejsou zrovna oblíbeným karvinským soupeřem, ale není na co čekat. Pokud se chceme zachránit, je potřeba začít vyhrávat,“ podotkl Krivák.

Karviná na jaře zkouší rozestavení 3-5-2, zatím to ale moc nefunguje. Krivák podobnou zkušenost má z působení v Podbrezové. „Není to špatný systém, všechno má své pro a proti. V Podbrezové jsme to zkoušeli, ale vůbec nám to nešlo a rychle jsme se vrátili k původnímu rozestavení se čtyřmi obránci. V Karviné se to také nikdy nehrálo a musíme si na to všichni zvyknout, aby se nám to dostalo pod kůži. Ligové zápasy jsou něco jiného než ty přípravné,“ přemýšlel Krivák.

Sobotní duel v Karviné začne na Městském stadionu v Ráji v 15 hodin.