Střetnou se totiž dva nejhorší celky prvoligové tabulky, které mají navíc na ostatní soupeře už velkou bodovou ztrátu. Utkání je všeobecně vnímáno jako to, které může z větší části určit sestupujícího. Dukla na podzim v Karviné vyhrála 2:0, pokud se jí to podaří i tentokrát, bude muset v konečné tabulce Karviná svého soupeře aspoň o bod přeskočit. Bodová rovnost by ji odsoudila k sestupu.

V této souvislosti je třeba zmínit, že vzájemná bilance klubů se na konci soutěže bude počítat jen z utkání v základní části. Bonusový zápas v nadstavbě nebude mít na vzájemnou bilanci vliv! To platí pochopitelně i pro skupinu v první šestce.

„My dobře víme, o co jde. Dukla je pod námi o bod. Viděl jsem ji několikrát v akci a je to tým, který udělal herní progres a dokáže hrát proti největším týmům v lize. Vypozoroval jsem však i věci, kterých bychom mohli využít. Je to nepříjemný a schopný tým, ale tak, jako my máme slabé a silné stránky, i Dukla má své plusy a minusy a na ty se soustředíme,“ upozornil František Straka.

V sestavě se momentálně potýká s absencemi. „Máme nějaká zranění, bohužel máme mimo i Jánka Kriváka, který dostal proti Bohemce červenou kartu po druhé žluté. Já ale ten zákrok viděl a on tam šel do souboje absolutně normálně. Asi jako kdysi já. Faul to nebyl,“ poznamenal Straka, což uznala i komise rozhodčích. Bohužel na tom, že Krivák dnes nebude moci nastoupit, to nic nezměnilo.

Co další absence? „Dreksa a Letič už po zdravotních problémech trénují, ale jestli budou připraveni? To spíš ne. Po další tréninkové jednotce budu moudřejší,“ pronesl včera Straka, který může mít na Julisce dost dobře i svůj fanclub.

„Určitě mě někteří známí a blízcí přijdou podpořit. Zatím se setkávám jen s pozitivními ohlasy. Byl jsem až překvapený tím, jak mě kontaktovali mí bývalí kolegové a kamarádi, dokonce i lidi, které vůbec neznám, a to z Ostravy, Prahy, Plzně, Olomouce. Nechávali vzkazy a říkali: Franto, držíme ti palce. To mě příjemně překvapilo a povzbudilo. Z bývalých kolegů mi psal třeba Víťa Lavička nebo Láďa Valášek. Moc mě to potěšilo,“ ujistil František Straka.

Dnešní zápas na Dukle startuje v 18 hodin.