Karvinský klub včera úspěšně dotáhl jejich půlroční hostování z Jižní Ameriky i administrativně. „Vytipovali jsme si je a jsme rádi, že se jejich příchod podařilo uskutečnit. Věříme, že se u nás budou prosazovat a pomůžou celému klubu v těžkých jarních bojích,“ prohlásil sportovní ředitel Lubomír Vlk.

Eduardo Santos s Jeanem Mangabeirou jsou v Karviné od prvního dne přípravy. Stoper Santos zaujal v přípravných zápasech svou suverenitou, dokonce vstřelil gól Prostějovu v Tipsport lize. Jeho parťák Jean Mangabeira je výřečnější, s komunikací oběma pomáhá Gigli Ndefe a právě sportovní ředitel Lubomír Vlk – oba totiž umí portugalsky. „Je to fajn a pro nás moc důležité. Líbí se nám tady, struktura i zázemí klubu je super. Stadion je malý, ale útulný,“ kvituje starší z dvojice Jean Mangabeira.

Sympatičtí Brazilci vyhlíží start jarní části a Eduardo Santos s úsměvem přiznává, že jim je zima. „Ale už si zvykáme, nejhorší byl první týden přípravy. Po příletu jsme se museli hodně rychle aklimatizovat. V Brazílii máme aktuálně kolem třiceti stupňů Celsia, což je trochu rozdíl,“ prohlásil s úsměvem téměř dvoumetrový borec.

Oba přiznávají, že chtěli vyzkoušet fotbal v Evropě. „Pro mě je to premiéra, ale Eduardo už krátce působil v Portugalsku, takže má trochu zažitý evropský styl fotbalu,“ dodal Jean Mangabeira, který bude nosit dres s číslem 21. Jeho kolega si vybral číslo 44.