Devětadvacetiletý fotbalista se s vedením klubu dohodl na rozvázání smlouvy a v pátek se už hlásil na Slovensku. Za klub nastoupil v šestadvaceti duelech a připsal si jednu asistenci. „Čonimu děkujeme za práci, kterou u nás odvedl a ve Zlatých Moravcích mu přejeme všechno nejlepší,“ pověděl sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Papírově se také dokončily změny u dalších hráčů, o kterých se vědělo už dříve. A sice, že na hostování do druholigového Třince zamířili gólmani Martin Pastornický s Jiřím Ciupou, a za exkarvinským koučem Romanem Nádvorníkem do pražského Vyšehradu zase záložník Petr Galuška. „Kluci potřebují sbírat pravidelnou minutáž a hrát. Věříme, že tomu tak bude během celé sezony ve druhé lize,“ dodal na adresu kmenových hráčů MFK Lubomír Vlk.

Zpět z půlročního hostování ve slovenské Petržalce se pak už minulý týden vrátil gólman Libor Hrdlička, který tak během podzimu doplní dvojici Petr Bolek – Vladimír Neuman.

Nově se pak z hostování v Příbrami vrátil do Slezska obránce či záložník Soufiane Dramé. K týmu se připojí až v příštím týdnu.